Pogoda w Polsce. Zimno, ale słonecznie. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

Pogoda w Polsce. Zimno, ale słonecznie. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju

Pogoda w Polsce. Zimno, ale słonecznie. IMGW wydało ostrzeżenia dla całego kraju
Źródło zdjęć: © windy.com
24.03.2020 09:01

Pogoda w Polsce zapowiada się dziś słonecznie i bez opadów. 24 marca będzie też kolejnym dniem, w którym temperatury nie będą nas rozpieszczać. W związku z przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla całego kraju.

Pogoda w Polsce minie dziś pod znakiem słońca i niskich temperatur. Bezchmurne niebo, brak opadów deszczu i śniegu - tak zapowiada się wtorek 24 marca. Niestety, w parze z promieniami słonecznymi nie pójdą wysokie temperatury. Dziś możemy spodziewać się maksymalnie 7 stopni Celsjusza na północnym zachodzie kraju. Najchłodniej będzie zaś we wschodnich województwach, gdzie termometry pokażą 3 st. C. W pozostałych rejonach od 4 do 6 stopni.

Wiatr do połowy dnia będzie słaby - w szczególności na północy Polski. Umiarkowanych porywów można spodziewać się po południu. W centralnej i południowej części kraju powieje z prędkością do 50 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenia IMGW

W nocy czekają nas wyjątkowo niskie temperatury. Na Podlasiu termometry pokażą nawet 8 stopni na minusie. Trochę lepsza sytuacja czeka mieszkańców centralnej i południowej Polski. Tam od - 6 do - 3 stopni Celsjusza. Najcieplejsza noc prognozowana jest dla Pomorza, gdzie spodziewać się można od -2 do 0 stopni. W związku z przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Alerty dotyczą całego kraju.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - czytamy na stronie Instytutu.

IMGW przypomina o zachowaniu ostrożności oraz śledzeniu komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Aktualne informacje pogodowe można na bieżąco śledzić w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)