Trwa ładowanie...
d4dvbx3

Pogoda w Polsce. Przymrozki i opady śniegu. IMGW wydaje ostrzeżenia dla całego kraju

Pogoda w Polsce przez najbliższe dni minie pod znakiem niskich temperatur. W związku z przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia. Ostrzeżenia obowiązują na terenie całego kraju. W niektórych rejonach spadnie również śnieg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda w Polsce. Przymrozki przez najbliższe dni
Pogoda w Polsce. Przymrozki przez najbliższe dni (windy.com)
d4dvbx3

Słoneczna pogoda w Polsce nie idzie w parze z wysokimi temperaturami. Choć w poniedziałek 23 marca możemy cieszyć się niemal bezchmurnym niebem, to w przypadku konieczności wyjścia z domu powinniśmy zaopatrzyć się w zimowe kurtki. Termometry pokażą dziś od 1 st. C. (Podkarpacie) do maksymalnie 6 stopni Celsjusza w województwie zachodnio-pomorskim.

W nocy temperatury spadną poniżej zera. W centrum kraju termometry wskażą nawet 5 stopni na minusie. W związku z przymrozkami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich województw i obowiązują do czwartku 26 marca. Wtedy to synoptycy przewidują wzrost temperatur.

IMGW przewiduje również opady śniegu w południowych powiatach należących do województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Meteorolodzy prognozują, że w nocy może spaść tam nawet do 10 centymetrów śniegu.

Dziś wiatr będzie słaby szczególnie w północnej części kraju. Mocniej powieje w południowych i wschodnich rejonach Polski. Najsilniejszych porywów powinniśmy spodziewać się w górach.

d4dvbx3

Czytaj także: Antarktyda: "Krew" lodowców niepokoi badaczy. Może przyspieszać zmiany klimatyczne

Alert pierwszego stopnia

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia oznaczają, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - czytamy na stronie Instytutu.

IMGW w związku z alarmującą sytuacją zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów pogodowych.

Najświeższe informacje o pogodzie można śledzić na bieżąco za pośrednictwem strony Pogoda WP.pl.

d4dvbx3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4dvbx3

d4dvbx3