Pogoda: szykujmy się na śnieg. W grudniu w końcu przyjdzie zima

Pogoda: szykujmy się na śnieg. W grudniu w końcu przyjdzie zima

Pogoda: szykujmy się na śnieg. W grudniu w końcu przyjdzie zima
Źródło zdjęć: © accuweather.com
30.11.2019 08:45

Koniec listopada przyniesie nam spadek temperatur, a miejscami będzie padać śnieg. Jednak wraz z początkiem grudnia możemy spodziewać się, że zima przyjdzie do nas na dobre.

Dzisiaj, 30 listopada możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu na wschodzie kraju oraz w górach. Temperatura w kraju będzie wahać się od -4 stopni Celsjusza w górach, do 2 stopni Celsjusza na północy kraju. Temperatura będzie więc niższa niż w ostatnich dniach, a do tego możemy spodziewać się wiatru, którego prędkość może sięgać 50 kn/h.

Przelotny śnieg może pojawić się również w Warszawie, a w Krakowie raczej zobaczymy deszcz ze śniegiem, więc warto uważać na drogach. W Poznaniu, Gdańsku czy Wrocławiu będzie nieco cieplej, a temperatura w ciągu dnia może wzrosnąć nawet do 5 stopni Celsjusza.

Zima przyjdzie w kolejnych dniach

W kolejnych dniach temperatura w kraju nie przekroczy 6 stopni Celsjusza, ale niska wilgotność może zwiększyć odczuwalnie chłodu. W niedzielę może zacząć sypać śnieg.

Od poniedziałku 2 grudnia przewiduje się, że opady śniegu będą jeszcze bardziej intensywne, a temperatura będzie wahać się od -1 stopni Celsjusza na wschodzie, do 4 stopni Celsjusza na północnym-zachodzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)