Pogoda na weekend. IMGW informuje: poprawa warunków może być chwilowa

Pogoda na weekend. IMGW informuje: poprawa warunków może być chwilowa
Źródło zdjęć: © Windy

08.05.2020 08:18, aktual.: 08.05.2020 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piątek 8 maja zapowiada się nieco pogodniej w stosunku do poprzednich dni. Poprawią się warunki biometeorologiczne, co pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Rozpogodzenie będzie jednak najprawdopodobniej chwilowe, a w weekend należy spodziewać się burz.

W piątek zachmurzenie będzie mniejsze niż w ostatnich dniach, ale lokalnie wciąż mogą występować deszcze. Temperatura maksymalna od 14°C na północnym wschodzie, do około 18°C w centrum kraju i 21°C na Dolnym Śląsku.

Wyższa temperatura w stosunku do poprzednich dni oraz słaby wiatr pozytywnie wpłyną na warunki biometeorologiczne, które dziś będą w całym kraju kształtować się jako korzystne.

Wyż nasuwający się znad Niemiec sprzyjać będzie wypoczynkowi (sen będzie głęboki i spokojny) zapewniając dobre samopoczucie przez cały dzień. W drugiej połowie dnia może jednak pojawić się uczucie senności.

Prognozowana pogoda będzie sprzyjać jednak aktywności na zewnątrz. Opady będą przelotne, więc nie powinny popsuć planów. Zwracamy uwagę, by wychodząc z domu zastosować się do zaleceń służb epidemiologicznych w związku z epidemią koronawirusa.

Pogoda na weekend

W sobotę wciąż będą panować korzystne lub obojętne warunki biometeorologiczne na terenie całego kraju, jednak stopniowo będą one słabnąć do niekorzystnych.

W sobotę wystąpi umiarkowane zachmurzenie, które będzie wzrastać miejscami do dużego. Temperatura się nieznacznie podniesie, nawet do 22°C na południowym zachodzie.

Niedziela, 10 maja przyniesie jednak duże zachmurzenie. Temperatura będzie się wahać od 17°C do 22°C, jednak należy przygotować się na burze. W ich trakcie porywisty wiatr może osiągnąć prędkość do 60 km/h.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)