Trwa ładowanie...

Pogoda na czwartek 6 lutego. Ostrzeżenia IMGW dla pięciu województw. W weekend wichury

Dziś pogoda przyniesie spore zachmurzenie na terenie całego kraju. W związku z tym mieszkańcy Polski powinni przygotować się na opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 5 województw. W weekend natomiast powieje silny wiatr.
Share
Pogoda na czwartek 6 lutego. Ostrzeżenia IMGW dla pięciu województw. W weekend wichury
Pogoda na czwartek 6 lutego. Ostrzeżenia IMGW dla pięciu województw. W weekend wichuryŹródło: windy.com
d2u0717

Pogoda w czwartek 6 lutego minie pod znakiem zachmurzenia i opadów deszczu w przeważającej części kraju. Na południu Polski popada także śnieg. Przejaśnień mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy Dolnego Śląska i Pomorza Zachodniego. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 60 kilometrów na godzinę. Najmocniej powieje w górach - nawet do 90 km/h w Tatrach.

W związku z intensywnymi opadami śniegu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw. Alerty dotyczą powiatów cieszyńskiego i żywieckiego na Śląsku, powiatów: tatrzańskiego, suskiego, nowatorskiego, nowosądeckiego i gorlickiego w Małopolsce oraz powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego na Podkarpaciu. Alerty obowiązują do 7 lutego (woj. śląskie i małopolskie do 10:00, woj. podkarpackie do 7:00).

Dziś kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. W związku z opadami marznącymi na drogach może wystąpić gołoledź. O niebezpiecznych warunkach przypomina IMGW wydając ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego oraz Podlasia. Alerty będą obowiązywać do godziny 10:00.

Dziś najcieplej będzie na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry wskażą 7 st. C. Najchłodniejszej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Małopolski, Śląska i Podkarpacia - tam maksymalnie 3 stopnie Celsjusza. W pozostałych rejonach Polski od 4 do 6 stopni.

Czytaj także: Pogoda na dziś. Ciśnienie atmosferyczne bliskie rekordu. IMGW ostrzega

d2u0717

W weekend wichury

Meteorolodzy przewidują gwałtowną przebudowę pola barycznego nad Europą. W związku z tym do Polski dotrze bardzo silny wiatr, który najpierw uderzy w zachodnie i północno-zachodnie regiony kraju, a następnie przesunie się na południe i południowy-wschód. Największe wichury spodziewane są w poniedziałek 10 lutego, kiedy to prędkość wiatru może przekroczyć 100 kilometrów na godzinę, jednak już w weekend mieszkańcom Polski dokuczać będzie silny wiatr, który powieje z prędkością nawet 75 km/h.

Różnica poziomego gradientu ciśnienia, miedzy północną a południem kraju może przekroczyć 34 hPa. Oprócz silnego wiatru mieszkańcy kraju powinni przygotować się na opady deszczu i nagłe wzrosty temperatury. Niewykluczone będą również burze.

Aby być na bieżąco z doniesieniami pogodowymi śledź stronę Pogoda WP.pl.

Zobacz także: Pogoda na dziś. Śliskie drogi i zamiecie śnieżne. IMGW wydaje ostrzeżenia

d2u0717

Podziel się opinią

Share
d2u0717
d2u0717
Więcej tematów