Pogoda na 7 października. Sporo deszczowych miejsc. IMGW zaleca śledzenie komunikatów

Pogoda na 7 października. Sporo deszczowych miejsc. IMGW zaleca śledzenie komunikatów

Pogoda na 7 października. Sporo deszczowych miejsc w Polsce
Pogoda na 7 października. Sporo deszczowych miejsc w Polsce
Źródło zdjęć: © windy.com
07.10.2020 08:34

Pogoda 7 października minie pod znakiem opadów deszczu. Synoptycy IMGW prognozują, że w jednym województwie może być dziś niebezpiecznie. Pobierz specjalne aplikacje i bądź na bieżąco.

Środa 7 października zapowiada się pochmurno i deszczowo. Pogoda nie będzie rozpieszczać w szczególności mieszkańców południowej i wschodniej Polski. Większe przejaśnienia możliwe na zachodzie i północy kraju. Najcieplej będzie dziś na Podkarpaciu, gdzie termometry pokażą 19 stopni Celsjusza, najchłodniej - w województwie zachodniopomorskim. Tam maksymalna temperatura nie przekroczy 15 st. C.

Meteorolodzy spodziewają się przelotnych opadów deszczu w województwach: świętokrzyskim, śląskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Wiatr na ogół słaby.

Prognoza zagrożeń IMGW

Synoptycy IMGW prognozują, że pogoda może stanowić dziś zagrożenie w województwie małopolskim. Intensywne opady deszczu będą towarzyszyć tamtejszym mieszkańcom aż do 8 października.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, która ma służyć wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Aplikacje pogodowe

Synoptycy podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, w związku z czym zalecają ostrożność oraz monitorowanie komunikatów. Aby być na bieżąco warto pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić:

Aktualne informacje pogodowe można śledzić również w serwisie Pogoda WP.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)