Trwa ładowanie...
d14305a

Pogoda na 28 maja. IMGW ostrzega: niekorzystne warunki pogodowe w całej Polsce

W czwartek 28 maja Polska znajdzie się pomiędzy dwoma układami barycznymi, co przyniesie pogorszenie warunków. Niekorzystny wpływ pogody na samopoczucie będzie bardzo silny.
Share
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 28.05.2020
Biometeorologiczna ocena pogody prognozowanej na 28.05.2020Źródło: IMGW
d14305a

Po chwilowej poprawie pogody, jaka miała miejsce wczoraj, dzisiaj należy spodziewać się deszczowej aury. W całym kraju w czwartek należy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. W niektórych rejonach Polski mogą pojawić się również burze oraz grad. Szczuje się, że opady sięgną 20 mm.

Termometry również pokażą mniej stopni niż do tej pory - od 15°C do 18°C w centrum kraju, od 18°C do 20°C na wschodzie oraz od 11°C od 14°C w rejonach podgórskich i górach Wiatr przeważnie umiarkowany, chociaż w czasie burz jego prędkość może dojść do 60 km/h.

Bardzo niekorzystne warunki w całej Polsce

IMGW ostrzega przez niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi. Przede wszystkim odczujemy duże ochłodzenie - temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa niż pokazywać będą termometry a to ze względu na zderzenie dwóch frontów - wyżu znad Morza Północnego i niżu znad Ukrainy. Dodatkowo wiatr wiejący z północnego zachodu pogłębi odczucie zimna.

d14305a

Zobacz też: 5G w Polsce już działa. Wkrótce kolejni operatorzy uruchomią usługę

To wszystko może pogorszyć samopoczucie nie tylko u osób wrażliwych na bodźce pogodowe. Jednak meteopaci mogą dodatkowo zmagać się dzisiaj z bólem, poczuciem niepokoju oraz drażliwością. Wieczorem "wpływ pogody na organizm człowieka będzie stopniowo zmniejszał się, a dolegliwości słabnąć i zanikać", podaje IMGW.

Planując wyjście z domu, warto wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia przelotnych opadów, a nawet burz. Przypominamy również, że do 30 maja obowiązują dotychczasowe przepisy dotyczące bezpieczeństw w czasie pandemii. O nowych zasadach i czwartym etapie odmrażania gospodarki możecie przeczytać tutaj.

d14305a
d14305a

Podziel się opinią

Share
d14305a
d14305a
Więcej tematów