Trwa ładowanie...

Pogoda na 27 lipca. IMGW ostrzega - sprawdź, gdzie jest burza

IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla połowy kraju. Burze pojawią się również w najbliższych dniach, tworząc niebezpieczne warunki atmosferyczne na terenie całego kraju. W śledzeniu aktualnej sytuacji pomoże radar burz online.

Share
Pogoda na 27 lipca. IMGW ostrzega - sprawdź, gdzie jest burza
Źródło: windy.com
d17tw14

W ciągu najbliższych dni w naszym kraju utrzymać się będzie zachmurzenie, które na wschodzie kraju (27 lipca) może przerodzić się w opady deszczu i gradu. W trakcie burz wzrośnie również prędkość wiatru - aż do 75 km/h.

- Będą to niewielkie i rozproszone komórki, ale lokalnie wystąpi zagrożenie ulewnym deszczem, nawet od 30 mm do 40 mm. Punktowo możliwy będzie także wiatr do 75 km/h oraz grad do 2 cm - czytamy w komunikacie IMGW zamieszczonym na Facebooku.

d17tw14

IMGW wydało ostrzeżenie dla całej wschodniej części Polski, ale jednocześnie zaznacza, że w najbliższych dniach może zostać rozszerzone na cały kraj. "Żółty" alert oznacza:

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Instytut zaleca śledzenie komunikatów pogodowych, a przebywając w czasie burze na zewnątrz - zachowanie szczególnej ostrożności. Aby nie dać się zaskoczyć, warto śledzić radary burz online:

  • skyradar.pl
  • radarburz.pl
  • burze.dzis.net
d17tw14

lub zainstalować aplikację do śledzenia, gdzie jest burza. Jednocześnie synoptycy ostrzegają, że w ciągu dnia wystąpią niekorzystne warunki biometeorologiczne, co oznacza, że osoby skłonne do meteopatii mogą czuć rozdrażnienie, problemy z koncentracją i dolegliwości bólowe.

IMGW ostrzega jednocześnie, że najbliższe dni również zapowiadają się burzowo. W całym kraju może również pojawić się grad, a taka pogoda utrzyma się co najmniej do końca miesiąca. Niekorzystne warunki biometeorologiczne również mogą się utrzymać.

d17tw14

Podziel się opinią

Share
d17tw14
d17tw14
Więcej tematów