Pogoda na 16 października. Prognoza zagrożeń IMGW. Intensywne opady deszczu na południu

Pogoda na 16 października. Prognoza zagrożeń IMGW. Intensywne opady deszczu na południu

Pogoda na 16 października. Jedno województwo zagrożone
Pogoda na 16 października. Jedno województwo zagrożone
Źródło zdjęć: © Windy.com
Michał Prokopowicz
16.10.2020 09:41

Piątek 16 października będzie pochmurny i deszczowy. Synoptycy IMGW prognozują, że pogoda może być szczególnie niebezpieczna dla mieszkańców południowo-wschodniej części Polski. Miejscami może spaść tam nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

Pogoda w piątek 16 października nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. W większości województw synoptycy prognozują zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Zdaniem synoptyków, szczególnie niebezpiecznie może być na Podkarpaciu. Alarmy dla tego regionu mogą zostać wydane zarówno w piątek, jak i w sobotę.

Zdaniem synoptyków, przewidywana wysokość opadów w województwie podkarpackim wyniesie miejscami do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Aplikacje pogodowe

Synoptycy IMGW podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, w związku z czym zalecają ostrożność oraz monitorowanie komunikatów. Aby być na bieżąco warto pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić:

Aktualne informacje pogodowe można śledzić również w serwisie Pogoda WP.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)