Pogoda na 16 października. Prognoza zagrożeń IMGW. Intensywne opady deszczu na południu

Pogoda na 16 października. Jedno województwo zagrożone
Pogoda na 16 października. Jedno województwo zagrożone
Źródło zdjęć: © Windy.com
Michał Prokopowicz

16.10.2020 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piątek 16 października będzie pochmurny i deszczowy. Synoptycy IMGW prognozują, że pogoda może być szczególnie niebezpieczna dla mieszkańców południowo-wschodniej części Polski. Miejscami może spaść tam nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

Pogoda w piątek 16 października nie będzie rozpieszczać mieszkańców Polski. W większości województw synoptycy prognozują zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy od 8 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 12 st. C na Pomorzu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Zdaniem synoptyków, szczególnie niebezpiecznie może być na Podkarpaciu. Alarmy dla tego regionu mogą zostać wydane zarówno w piątek, jak i w sobotę.

Zdaniem synoptyków, przewidywana wysokość opadów w województwie podkarpackim wyniesie miejscami do 30 litrów wody na metr kwadratowy.

Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Aplikacje pogodowe

Synoptycy IMGW podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, w związku z czym zalecają ostrożność oraz monitorowanie komunikatów. Aby być na bieżąco warto pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić:

Aktualne informacje pogodowe można śledzić również w serwisie Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także