Pogoda. IMGW przewiduje zagrożenie "zdrowia i życia"

Pogoda. IMGW przewiduje zagrożenie "zdrowia i życia"
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | bilderjet01

16.03.2020 09:05, aktual.: 18.03.2020 08:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko koronawirus powinien powstrzymywać nas przed wyjściem z domu. IMGW ostrzega, że pogoda na najbliższe dni również może okazać się niebezpieczna. W tym momencie alert 1. stopnia obowiązuje w kilku województwach.

Dzisiaj pogodnie, miejscami jedynie małe zachmurzenie. Temperatura będzie dochodzić nawet do 14 stopni Celsjusza, mimo to IMGW zaleca niewychodzenie z domu, o ile nie ma takiej konieczności. Przypominamy, że w związku z ogłoszeniem stanu wyjątkowego powinniśmy unikać dużych skupisk ludzi.

IMGW zwraca uwagę, że nie tylko koronawirus stanowi obecnie zagrożenie. Silne wichury oraz przymrozki mogą pojawić się w niektórych częściach kraju. Ostrzeżenie 1. stopnia obowiązuje dla woj.: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz w górach. Prędkość wiatru będzie dochodzić do ok. 100 km/h.

Ponadto silne wichury mogą pojawić się w woj.: śląskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim. W woj. mazowieckim, lubelskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim można spodziewać się przymrozków.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. - przypominamy treść ostrzeżenia IMGW.

Można również spodziewać się wystąpienia niekorzystnych warunków biometeorologicznych, które dodatkowo wpłyną negatywnie na nasze samopoczucie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)