Pogoda. IMGW przewiduje zagrożenie "zdrowia i życia"

Pogoda. IMGW przewiduje zagrożenie "zdrowia i życia"16.03.2020 09:05
Pogoda. IMGW przewiduje zagrożenie "zdrowia i życia"
Źródło zdjęć: © Pixabay.com | bilderjet01

Nie tylko koronawirus powinien powstrzymywać nas przed wyjściem z domu. IMGW ostrzega, że pogoda na najbliższe dni również może okazać się niebezpieczna. W tym momencie alert 1. stopnia obowiązuje w kilku województwach.

Dzisiaj pogodnie, miejscami jedynie małe zachmurzenie. Temperatura będzie dochodzić nawet do 14 stopni Celsjusza, mimo to IMGW zaleca niewychodzenie z domu, o ile nie ma takiej konieczności. Przypominamy, że w związku z ogłoszeniem stanu wyjątkowego powinniśmy unikać dużych skupisk ludzi.

IMGW zwraca uwagę, że nie tylko koronawirus stanowi obecnie zagrożenie. Silne wichury oraz przymrozki mogą pojawić się w niektórych częściach kraju. Ostrzeżenie 1. stopnia obowiązuje dla woj.: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz w górach. Prędkość wiatru będzie dochodzić do ok. 100 km/h.

Ponadto silne wichury mogą pojawić się w woj.: śląskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim i dolnośląskim. W woj. mazowieckim, lubelskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim można spodziewać się przymrozków.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. - przypominamy treść ostrzeżenia IMGW.

Można również spodziewać się wystąpienia niekorzystnych warunków biometeorologicznych, które dodatkowo wpłyną negatywnie na nasze samopoczucie.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)