Mapa koronawirusa pokazuje prawie 170 tys. zakażonych. Nowe przypadki też w Polsce

Mapa koronawirusa pokazuje prawie 170 tys. zakażonych. Nowe przypadki też w Polsce

Mapa koronawirusa pokazuje prawie 170 tys. zakażonych. Nowe przypadki też w Polsce
Źródło zdjęć: © WP.PL
16.03.2020 08:32

Wciąż przybywa osób zakażonych koroanwirusem SARS-CoV-2. O ile epidemia zdaje się wygasać w Chinach, skąd rozniosła się na niemal cały świat, to prędkość rozprzestrzeniani się wirusa w pozostałych regionach budzi niepokój specjalistów.

WHO już w zeszłym tygodniu nawoływało władze krajów z całego świata do poważnego potraktowania zagrożenia ze strony koronawirusa z Wuhan. Niestety niektóre z nich zareagowały zbyt późno co skutkuje dalszym rozprzestrzenianiem się pandemii.

Zgodnie z danymi zebranymi na mapie koronawirusa na całym świecie zakażonych jest 169 387 osób. Suma śmierci przekroczyła 6500 osób, z czego 3099 osób zmarło w Chinach, a 1809 we Włoszech.To właśnie Włochy są w tym momencie najgroźniejszym ogniskiem pandemii. Zakażonych jest prawie 25 000 osób.

Obraz
© WP.PL

Koronawirus w Polsce

Na tą chwilę w Polsce odnotowano 125 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły w skutek powikłań po COVID-19, ale 13 udało się skutecznie zwalczyć chorobę.

- W tej sytuacji mamy dobre modele symulacyjne, które pokazują, że im mniej będzie zgromadzeń, tym mniej będzie zakażeń, tym mniej będzie ciężko chorych i mniej będzie zgonów. Tym samym bardziej wydolny będzie system ochrony zdrowia. Inaczej mówiąc, lepiej poradzimy sobie z tą epidemią - powiedziała profesor Maria Gańczak w rozmowie z TVN24.

Przypominamy, że w Polsce został wprowadzany Stan Zagrożenia Epidemicznego, więc należy dostosować swoje plany, tak by pozostawać w domu i unikać kontaktu z dużymi skupiskami ludzi. O tym, co oznacza dokładnie rozporządzenie premiera, możecie przeczytać w naszym wcześniejszym tekście.

Niestety pandemia to również pożywka dla oszustów w sieci. Bank PKO BP ostrzegał w weekend o niebezpiecznych wiadomościach SMS, w których przestępcy próbują wyłudzić nasze dane logowania do bankowości mobilnej, a tym samym zyskać łatwy dostęp do środków. O innych, podobnych oszustwach przeczytacie tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)