Trwa ładowanie...
d4dvbx3

Pogoda na najbliższe dni. IMGW ostrzega przed "niebezpiecznymi zjawiskami meteorologicznymi"

Mimo że większość z nas i tak zmuszona jest siedzieć w domu z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa, to IMGW ostrzega, że w najbliższych dniach może dojść do tego kolejny powód. Należy spodziewać się możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW ostrzega, że warunki pogodowe mogą się pogorszyć
IMGW ostrzega, że warunki pogodowe mogą się pogorszyć (windy.com)
d4dvbx3

Dzisiaj pogodnie, chociaż w niektórych miejscach kraju możliwe jest lekkie zachmurzenie. Temperatura w ciągu dnia będzie dochodzić do 12 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany. Jednak IMGW ostrzega, że może to być jeden z ostatnich ciepłych dni w najbliższym czasie.

IMGW wydaje ostrzeżenie pogodowe

19 i 20 marca IMGW przewiduje, że w części kraju pojawią się niebezpieczne przymrozki. Należy się ich spodziewać przede wszystkich w woj.: mazowieckim i lubelskim, jednak zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów meteorologicznych, zwłaszcza, jeśli planujecie wyjście z domu.

d4dvbx3

IMGW przypomina również, że ostrzeżenie 1. stopnia, które zostało wstępnie wydane dla tych dwóch województw wiąże się z możliwością wystąpienia "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Sprzyjające warunki biometeorologiczne

Rano będą występować obojętne na człowieka warunki meteorologiczne, ale w ciągu dnia mogą się one poprawić. Odczują to najmocniej meteopaci, co przełoży się na lepsze samopoczucie. IMGW wskazuje, że pogoda będzie sprzyjać dziś aktywności fizycznej, więc warto się wybrać chociażby na spacer. Przypominamy jednak, by unikać dużych skupisk ludzi, rozsądnie i odpowiedzialnie podejść do zaleceń władz i WHO.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

d4dvbx3

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d4dvbx3

d4dvbx3