Pod żadnym pozorem nie otwieraj tego maila! Bezczelnie podszywają się pod Allegro

Pod żadnym pozorem nie otwieraj tego maila! Bezczelnie podszywają się pod Allegro09.07.2013 09:54
Pod żadnym pozorem nie otwieraj tego maila! Bezczelnie podszywają się pod Allegro
Źródło zdjęć: © WP.PL

Użytkownicy skarżą się na maile rzekomo wysyłane od Allegro, informujące o blokadzie konta w tym serwisie. Oczywiście jego nadawcą nie jest Allegro. W rzeczywistości to wiadomość phishingowa przygotowana po to, aby wykraść dane logowania do kont Allegro.

Przestępcy podszywający się pod Allegro, próbują przejąć konta naiwnych użytkowników. Wiadomość o tytule „Twoje Konto w Allegro.pl Zostało Zablokowane”. zostały masowo rozesłane do polskich internautów. Jak podaje serwis niebezpiecznik.pl, na celowniku są m.in. użytkownicy serwisu klid.pl.

W wiadomości od przestępców możemy przeczytać:

_ Drogi Użytkowniku! Najprawdopodobniej ktoś chciał włamać się na Twoje konto w serwisie allegro.pl Aby do tego nie dopuścić tymczasowo zablokowaliśmy Twoje konto. Należy udać się pod Adres http://www.odblokuj-alIegro.xn.pl Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie. Z Poważaniem Grupa Allegro _

Wiadomość napisana jest w miarę poprawną polszczyzną i na pierwszy rzut oka wydaje się prawdziwa. Email rzekomo został wysłany z adresu powiadomienia@allegro.pl. Jednak nigdy nie należy ufać nadawcy wiadomości. Oszuści mają możliwość spreparowania e-maili w taki sposób, aby sprawiały wrażenie, że wysiała je osoba lub instytucja, której ufasz.

Podobna wiadomość była rozsyłana pod koniec 201. roku. Wówczas w jej treści podany był link do strony, która próbowała uruchomić na komputerze ofiary plik Allegro.exe będący trojanem. Tym razem link w wiadomości uruchamia złośliwy aplet Java. Radzimy pod żadnym pozorem nie klikać w podany w mailu odnośnik i nigdy nie logować się poprzez zewnętrzne strony.

Allegro wie już o problemie i potwierdza, że rozsyłany email jest próbą wyłudzenia danych. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich administratorów. Jeśli w przyszłości otrzymacie tego typu wiadomości, możecie przekazywać je na specjalny adres phishing@allegro.pl używając do tego opcji „prześlij dalej jako załącznik”. lub „prześlij dalej”.

Źródło: SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)