Pod żadnym pozorem nie otwieraj tego maila! Bezczelnie podszywają się pod Allegro

Pod żadnym pozorem nie otwieraj tego maila! Bezczelnie podszywają się pod Allegro

Pod żadnym pozorem nie otwieraj tego maila! Bezczelnie podszywają się pod Allegro
Źródło zdjęć: © WP.PL
09.07.2013 09:54, aktualizacja: 09.07.2013 10:29

Użytkownicy skarżą się na maile rzekomo wysyłane od Allegro, informujące o blokadzie konta w tym serwisie. Oczywiście jego nadawcą nie jest Allegro. W rzeczywistości to wiadomość phishingowa przygotowana po to, aby wykraść dane logowania do kont Allegro.

Przestępcy podszywający się pod Allegro, próbują przejąć konta naiwnych użytkowników. Wiadomość o tytule „Twoje Konto w Allegro.pl Zostało Zablokowane”. zostały masowo rozesłane do polskich internautów. Jak podaje serwis niebezpiecznik.pl, na celowniku są m.in. użytkownicy serwisu klid.pl.

W wiadomości od przestępców możemy przeczytać:

_ Drogi Użytkowniku! Najprawdopodobniej ktoś chciał włamać się na Twoje konto w serwisie allegro.pl Aby do tego nie dopuścić tymczasowo zablokowaliśmy Twoje konto. Należy udać się pod Adres http://www.odblokuj-alIegro.xn.pl Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie. Z Poważaniem Grupa Allegro _

Wiadomość napisana jest w miarę poprawną polszczyzną i na pierwszy rzut oka wydaje się prawdziwa. Email rzekomo został wysłany z adresu powiadomienia@allegro.pl. Jednak nigdy nie należy ufać nadawcy wiadomości. Oszuści mają możliwość spreparowania e-maili w taki sposób, aby sprawiały wrażenie, że wysiała je osoba lub instytucja, której ufasz.

Podobna wiadomość była rozsyłana pod koniec 201. roku. Wówczas w jej treści podany był link do strony, która próbowała uruchomić na komputerze ofiary plik Allegro.exe będący trojanem. Tym razem link w wiadomości uruchamia złośliwy aplet Java. Radzimy pod żadnym pozorem nie klikać w podany w mailu odnośnik i nigdy nie logować się poprzez zewnętrzne strony.

Allegro wie już o problemie i potwierdza, że rozsyłany email jest próbą wyłudzenia danych. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich administratorów. Jeśli w przyszłości otrzymacie tego typu wiadomości, możecie przekazywać je na specjalny adres phishing@allegro.pl używając do tego opcji „prześlij dalej jako załącznik”. lub „prześlij dalej”.

Źródło: SW, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)