Poczta Polska wprowadza zmiany. Dotkną wszystkich obywateli

Marek Zagórski ocenił, że system e-doręczeń, który planuje wprowadzić Poczta Polska, to nie tylko proces, w którym operator obsługuje przesyłki elektroniczne, "ale również uczestnictwo w procesie modernizacji państwa".

Poczta Polska wznowiła usługę. To odpowiedź na zainteresowanie Polaków
Poczta Polska wznowiła usługę. To odpowiedź na zainteresowanie Polaków
Źródło zdjęć: © Getty Images

18.02.2021 08:23

System e-doręczeń ma zostać wprowadzony od 1 lipca 2021 roku (a nie października, jak początkowo zakładano) i jego głównym zadaniem będzie zastąpienie listów poleconych.

W czasie konferencji prasowej prezentującej strategię rozwoju Poczty Polskiej na najbliższe 3 lata pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski opowiedział o dodatkowych zmianach, jakie wiążą się z wprowadzeniem nowego systemu. 

- Efekt będzie taki, że wszyscy obywatele, wszystkie urzędy będą zobowiązane do tego, żeby komunikować się tylko drogą elektroniczną- powiedział Zagórski w czasie konferencji.

- Wymuszamy niejako taki efekt, w którym cały proces obiegu dokumentacji będzie procesem elektronicznym. To niezbędne i konieczne z punktu widzenia funkcjonowania państwa i obywateli, którzy przenieśli się do sieci i ten trend się nie odwróci - dodał. 

Podkreślił, że nie jest to kolejna e-usługa, "ale jako instrument, który wspólnie z Pocztą pozwoli na przyspieszenie cyfryzacji państwa". Dodał także, że poza celami biznesowymi, Poczta Polska, jako Narodowy Operator, powinna cały czas pełnić ważną rolę w funkcjonowaniu państwa. 

Źródło artykułu:PAP
wiadomościspołeczeństwocyfryzacja
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (250)