Trwa ładowanie...
d2y06sp

Poczta Polska rozwija współpracę z Chinami. Powstanie "grupa robocza"

Poczta Polska chwali sobie relacje ze swoim chińskim odpowiednikiem. Spółki współpracują razem w zakresie dostarczania przesyłek e-commerce na teren Europy za pomocą transportu drogą lądową. Teraz planują poszerzyć obszar działania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poczta Polska rozwija współpracę z Chinami
Poczta Polska rozwija współpracę z Chinami (Shutterstock.com)
d2y06sp

Poczta Chińska i Poczta Polska współpracują ze sobą w zakresie dostarczania przesyłek e-commerce na terenie Europy. Dobre relacje pomiędzy spółkami owocują planami poszerzenia wspólnych działań. Z takiego rozwiązania zadowoleni mogą być polscy producenci i e-sprzedawcy, którzy dzięki wspólnym interesom firm uzyskają łatwiejszy dostęp do kolosalnego, chińskiego rynku.

- Blisko współpracujemy z naszymi partnerami biznesowymi z China Post, z Aliexpress. Jesteśmy umówieni, że za dwa tygodnie przyjeżdża do nas delegacja Poczty Chińskiej i uruchamiamy pewną grupę roboczą - mówił Grzegorz Kurdziel, wiceprezes Poczty Polskiej, podczas piątkowej konferencji zorganizowanej w siedzibie Ministerstwa Rozwoju.

d2y06sp

Czytaj także: PKP – bilety na święta kupisz później. Trzeba czekać na zmiany rozkładu

Celem działań specjalnej grupy roboczej ma być uzyskanie odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób polskie sklepy e-commerce mają sprzedawać swoje produkty na chińskich platformach. - Międzynarodowy handel elektroniczny rozwija się w Polsce coraz mocniej, coraz więcej towarów przychodzi do nas tą drogą z zagranicy. Poczta Polska jest z tego zadowolona, bo to my w znacznej części, dostarczamy te towary. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby polskie sklepy internetowe i polscy producenci, którzy sprzedają w taki sposób, mogli wyjść za granicę. Myślę, Poczta Polska ma tu coś do zaoferowania - mówi Kurdziel.

Wejście na międzynarodowy rynek, to jeden z trzech filarów strategii rozwoju Poczty Polskiej na lata 2018-2022.

Zobacz także: Poczta Polska zwolniła pracownika za post na Facebooku

d2y06sp

Podziel się opinią

Share
d2y06sp
d2y06sp
Więcej tematów