Poczta Polska przypomina. Wysyłasz paczki i listy na święta? Musisz zdążyć przed tym terminem

Poczta Polska przypomina. Wysyłasz paczki i listy na święta? Musisz zdążyć przed tym terminem

Poczta Polska przypomina. Wysyłasz paczki i listy na święta? Musisz zdążyć przed tym terminem
Źródło zdjęć: © WP.PL | Mateusz Madejski
Adam Bednarek
19.11.2019 13:02

Poczta Polska opublikowała listę terminów "ostatecznych". Jeżeli chcecie, żeby przesyłki z życzeniami lub prezentami dotarły przed wigilią, musicie wysłać je odpowiednio wcześniej.

Zestawienie dotyczy wysyłek zagranicznych. Jako że Polacy mają wielu bliskich za granicą, warto wiedzieć, kiedy trzeba wysłać im życzenia lub upominki, by przesyłki dotarły na czas.

Wszystko zależy od tego, czy wysyłamy coś do państw europejskich, czy też do Stanów Zjednoczonych. Znaczenie ma również rodzaj przesyłki - priorytetowe przesyłki listowe można wysłać nieco później niż np. priorytetowe paczki pocztowe. Nie mówiąc już o ekonomicznych przesyłkach, dla których termin już prawie się zbliża.

Poniżej prezentujemy zestawienie przygotowane przez Pocztę Polską:

LISTY

  • priorytetowe przesyłki listowe: – do krajów europejskich – do 10 grudnia 2019 roku, – do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 6 grudnia 2019 roku,
  • ekonomiczne przesyłki listowe: – do krajów europejskich – do 6 grudnia 2019 roku, – do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 22 listopada 2019 roku,

PACZKI

  • priorytetowe paczki pocztowe: – do krajów europejskich – do 6 grudnia 2019 roku, – do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 29 listopada 2019 roku,
  • ekonomiczne paczki pocztowe: – do krajów europejskich – do 29 listopada 2019 roku, – do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 22 listopada 2019 roku.

Wysłanie przesyłek po tych terminach nie musi oznaczać, że nie dojdą na czas. Poczta Polska zaleca jednak, żeby nadać je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)