Trwa ładowanie...
ycipk-3bypu0

Poczta Polska przypomina. Jest sposób, żeby zapłacić mniej za abonament RTV

Poczta Polska na swojej stronie internetowej informuje o promocji, dzięki której można otrzymać zniżkę na abonament RTV. Jeżeli ktoś chce zaoszczędzić musi się pospieszyć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abonament RTV - masowe kontrole w całej Polsce
Abonament RTV - masowe kontrole w całej Polsce (Shutterstock.com)
ycipk-3bypu0

Wszystkich, którzy do 25 stycznia 2020 r. opłacą abonament RTV za cały rok z góry czeka 10 proc. zniżka - informuje Poczta Polska na swojej stronie internetowej.

Opłata z góry za cały 2020 rok z wliczoną 10 proc. obniżką wyniesie więc 245,15 zł. Bez "promocji" roczna opłata za abonament radiowo-telewizyjny to 272,40 zł. Natomiast abonament za jeden miesiąc wyceniono na 22,70 zł.

10 proc. zniżka to dobry powód, by wcześniej opłacić abonament RTV. Tym bardziej że Poczta Polska zapowiada kary dla tych, którzy nie zarejestrują odbiorników lub nie będą płacić abonamentu.

ycipk-3bypu0

Zobacz też: Abonament RTV do likwidacji? Rząd nie ma takich planów, ale są też dobre informacje

Abonament RTV 2020: Kara za niepłacenie

Na karę narażone są osoby, które nie zarejestrują posiadanego odbiornika. Jej wysokość to 30-krotność miesięcznego abonamentu, czyli 681 zł. Osoby, które zarejestrowały odbiornik, ale nie płacą abonamentu, mogą spodziewać się wezwań do zapłaty z naliczonymi odsetkami.

ycipk-3bypu0

Kto jest zwolniony z opłaty abonamentowej?

Możliwość zwolnienia z opłaty abonamentowej dotyczy m.in.: osób, które ukończyły 75 rok życia, zaliczanych do I grupy inwalidzkiej, kombatantów będących inwalidami wojennymi lub wojskowymi oraz osób, które ukończyły 60 rok życia i posiadają prawo do emerytury, ale jej wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Czytaj też: Poczta Polska rozwija współpracę z Chinami. Powstanie "grupa robocza"

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3bypu0

ycipk-3bypu0
ycipk-3bypu0