Poczta Polska prowadzi masowe kontrole odbiorników. Kary są bardzo wysokie za abonament RTV
Kary za niepłacenie abonamentu RTV są surowe. Poczta Polska i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji tylko w 2019 roku mogły złapać już ponad 9,5 tys. osób, które nie zarejestrowały telewizora i nie płacą abonamentu. Łączna wysokość kar to 6,5 mln zł.