Płyta główna dla procesorów AMD APU z serii A

Płyta główna dla procesorów AMD APU z serii A

Płyta główna dla procesorów AMD APU z serii A
22.07.2011 11:33

Sapphire prezentuje nową płytę główną wspierającą procesory AMD APU z serii A. Sapphire Pure Platinum A75 jest płytą najpopularniejszego formatu ATX .

Nowa płyta pozwala na zainstalowanie do 1. GB pamięci DDR3 o maksymalnym taktowaniu 1866MHz w czterech slotach DIMM. Płyta posiada 4 wyjścia USB 3.0 (dwa z nich na tylnym panelu) oraz 4 USB2.0 (8 wliczając wyjścia pin na laminacie).

Możliwości multimedialne urządzenia obejmują 3 wyjścia wideo –. DVI, HDMI i Display Port, z których każde dwa mogą być używane jednocześnie. Port HDMI w wersji 1.4a obsługuje przesyłanie zarówno dźwięku jak i obrazu, również stereoskopowego 3D. Na tylnym panelu można też znaleźć wyjścia dźwiękowe HD Audio 7.1. Do połączenia z siecią służy 1Gbit port LAN, a bezprzewodowo można się połączyć za pomocą Bluetooth 2.1.

Obraz
© (fot. Sapphire)

Możliwości rozbudowy komputera o kolejne podzespoły umożliwia 5 portów SATAIII z obsługą AHCI i RAID oraz port eSATAII. Płyta jest wyposażona w slot PCI Express x1. służący do podłączenia zewnętrznej karty graficznej, jeden slot PCI Express x4, dwa sloty PCI Express x1, mini PCI-E x1 oraz dwa sloty PCI.

Sapphire Pure Platinum A7. posiada wiele opcji upraszczających konfigurację, podkręcanie i codzienne użytkowanie – wyświetlacz pokazujący aktualny stan pracy komputera, dedykowane przyciski na PCB służące do uruchamiania, resetowania komputera oraz resetowania BIOSu. Płyta posiada układ dual BIOS oraz punkty pomiaru napięcia bezpośrednio na PCB. Jest wspierana przez program Sapphire TriXX pozwalający na podkręcanie i monitoring bezpośrednio z poziomu Windows.

Do procesorów AMD APU Sapphire umożliwia również podłączenie w trybie CrossFire zewnętrznej karty graficznej z serii HD 660. lub HD 6500 do karty zintegrowanej, jaką posiada procesor.

*Płytę wyceniono na 449 zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)