PlayStation 4 sprzedaje się o wiele lepiej niż zakładano

PlayStation 4 sprzedaje się o wiele lepiej niż zakładano
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.03.2014 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony może być z siebie zadowolone. Po japońskiej premierze konsoli nowej generacji podsumowano wyniki sprzedaży - na dzień 3 marca PS4 rozeszło się w 6 milionach egzemplarzy. To o milion więcej niż zakładano sprzedać do końca miesiąca.

Podając ostatnie wyniki sprzedażowe, Sony pochwaliło się także dodatkowymi statystykami. W samych Stanach Zjednoczonych do sieci podłączonych jest 9. proc. użytkowników. PS4 umożliwia jak wiemy streamowanie obrazu i usługa ta cieszy się ogromną popularnością - korzysta z niej aktywnie 3,6 milionów graczy. Na samym Twitchu posiadacze PS4 stanowią 20 proc. użytkowników. Z opcji Share umożliwiającej przesłanie materiałów z gry do grona znajomych na Facebooku czy Twitterze skorzystano już ponad 100 milionów razy.

Sami developerzy pomalutku zaczynają także dostrzegać potencjał w streamowaniu obrazu z gier i - jak obiecuje Sony - coraz więcej tytułów będzie umożliwiało oglądanie materiałów z rozgrywki w sposób bardziej interaktywny.

Gry również sprzedają się dobrze - do dnia 2 marca sprzedaż gier zarówno w wersjach pudełkowych jak i cyfrowych osiągnęła poziom 13,7 milionów sztuk.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Już oficjalnie możemy dzielić się grami na Steamie"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)