PKP – bilety na święta kupisz później. Trzeba czekać na zmiany rozkładu

PKP – bilety na święta kupisz później. Trzeba czekać na zmiany rozkładu
Źródło zdjęć: © 123RF
Adam Bednarek

20.11.2019 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszyscy szykują się do świąt: ludzie, sklepy czy choćby Poczta Polska, która radzi, by przesyłki wysłać wcześniej. Nieco inną filozofię ma PKP Intercity.

Osoby, które już planują świąteczno-noworoczne wypady pociągiem mogą się rozczarować. PKP Intercity nie prowadzi jeszcze sprzedaży na niektóre przejazdy, które odbywają się po 12 grudnia.

Powód? 13 grudnia zaczynają obowiązywać nowe rozkłady, więc sprzedaż nie jest możliwa. Wyjątkiem są trasy, które znajdziemy na stronie PKP Intercity. Przewoźnik stale odblokowuje nowe połączenia, więc po prostu trzeba śledzić komunikaty.

"Kiedy dane połączenie zostanie odblokowane w treści komunikatu pojawi się stosowna adnotacja" - informuje Intercity w odpowiedzi na wpis użytkownika, który nie mógł kupić biletu w wybranym grudniowym terminie.

Lista jest aktualizowana, wiele zależy od terminu i trasy. Jeżeli więc planujecie wyjazd na święta lub po prostu grudniową podróż, musicie śledzić stronę przewoźnika.

To nie pierwszy raz, kiedy PKP wstrzymuje sprzedaż biletów, z powodu zmiany rozkładu jazdy. Jednak do tej pory odbywało się to jedynie na nielicznych trasach. Tym razem skala problemu jest znacznie większa. Jeżeli ktoś wcześniej szykuje się do świąt - jak radzi Poczta Polska - może mieć zagwozdkę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także