Pies nauczył się "kupować" ciastka. To wideo udowadnia inteligencję psów

Pies nauczył się "kupować" ciastka. To wideo udowadnia inteligencję psów
Źródło zdjęć: © facebook
Arkadiusz Stando

04.11.2019 07:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Negro to pies zamieszkujący szkołę Diversified Technical Education Institute w Monterrey Casanare w Kolumbii. Obserwując, jak uczniowie i nauczyciele płacą za swoje zakupy, nauczył się tego procesu. Tylko że dla niego pieniądze rosną na drzewach.

Psy bez wątpienia są jednymi z bardziej inteligentnych zwierząt. Chociaż nadal bardzo daleko im do poziomu IQ szympansów, kruków czy delfinów, to czasami potrafią nas bardzo zaskoczyć. Ten kolumbijski przyjaciel jest doskonałym przykładem.

Pies, który płaci za swoje zakupy - zobacz wideo

Pies obserwując uczniów, zaobserwował, jak przekazują pieniądze w postaci papierka, a otrzymują za nie pożywienie. Pewnego dnia Negro pojawił się przy ladzie sklepowej z liściem w pysku. Pies sądził, że w ten sposób zapłaci za ciastko.

Za swoją zapłatę otrzymał to, czego szukał, czyli ciastko. "Przychodzi po ciastka codziennie. Zawsze płaci liściem. To jego codzienny zakup" - mówiła Gladys Barreto, sprzedawca w sklepiku szkolnym, w wywiadzie dla The Dodo.

Pies otrzymuje maksymalnie 2 ciasteczka dziennie. Pracownicy szkoły są świadomi, że zwierzę nie powinno jeść ich zbyt wiele. Zaznaczają także, że Negro otrzymuje codziennie karmę oraz wodę do picia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także