Trwa ładowanie...
nasa

Pierwsze w historii nagranie z Marsa. Posłuchaj dźwięków Czerwonej Planety

NASA przedstawia pierwsze nagranie dźwięków z Marsa. Przez chwilę można się poczuć, jak byśmy naprawdę byli na powierzchni Czerwonej Planety. Te kilka dźwięków robi solidne wrażenie.

Share
Pierwsze w historii nagranie z Marsa. Posłuchaj dźwięków Czerwonej Planety
Źródło: NASA/JPL
d1mcjei

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak to jest na powierzchni innej planety? Nasze wyobrażenia biorą się głównie z tego, co przedstawiają filmy sci-fi czy zdjęcia pokazywane przez agencje kosmiczne. I jak się okazuje - nie odbiegają za bardzo od rzeczywistości. Posłuchajcie sami, jak wieje marsjański wiatr. Polecam użyć słuchawek, najciekawsze dźwięki zaczynają się około 60 sekundy.

Surowy, ponury, pusty i bezbarwny. Tak można opisać dźwięki z powierzchni Marsa, nagrane przez sondę InSight. W tę misję spory wkład miała w której polska firma Astronika. O wyprodukowanym przez Polaków sprzęcie, który aktualnie bada Marsa, więcej przeczytacie tutaj.

Film pokazany przez NASA przedstawia dźwięk marsjańskiego wiatru, wiejącego z północnego zachodu o prędkości od 15 do 25 km/h. Co ciekawe, amerykańska agencja kosmiczna uchwyciła to nagranie przypadkiem.

d1mcjei

Podziel się opinią

Share
d1mcjei
d1mcjei
Więcej tematów