Photoshop CS3 "pójdzie" na Mac OS X 10.6. Adobe uspokaja?

Photoshop CS3 "pójdzie" na Mac OS X 10.6. Adobe uspokaja?

Photoshop CS3 "pójdzie" na Mac OS X 10.6. Adobe uspokaja?
Źródło zdjęć: © Adobe
28.08.2009 11:30, aktualizacja: 31.08.2009 11:42

Firma Adobe, w odpowiedzi na głosy niezadowolenia ze strony użytkowników, zdecydowała się dostosować przedostatnią wersję swojego flagowego produktu do obróbki grafiki do wymagań systemu Mac OS X Snow Leopard

Głosy krytyki ze strony użytkowników aplikacji Adobe podniosły się, gdy ta opublikowała dokument dotyczący kompatybilności pakietu Creative Suite 4 z najnowszą wersją systemu operacyjnego Apple, Mac OS X 10.6. Adobe poinformowało, że starsze wydania zestawu aplikacji do tworzenia treści multimedialnych, np. CS3, nie były testowane w środowisku Snow Leoparda. Co więcej, firma zadeklarowała, że nie ma takiego zamiaru.

Obraz

"Chociaż starsze programy Adobe mogą być instalowane i uruchamiane w systemie Mac OS X Snow Leopard (10.6), zostały one zaprojektowane, przetestowane i udostępnione publicznie na kilka lat przed wprowadzeniem tego systemu. Możesz zatem napotkać pewne problemy z instalacją, stabilnością i niezawodnością, na które nie ma rozwiązania. Starsze wersje naszego oprogramowania nie będą aktualizowane o wsparcie dla Mac OS X Snow Leopard" - napisano w dokumencie

John Nack, menedżer produktu odpowiedzialny z Photoshopa w Adobe, argumentował, że decyzja ta jest wynikiem polityki spółki, unikającej wydawania aktualizacji oprogramowania różniących się którąś z kolei cyfrą po kropce (i to oprogramowania już nie sprzedawanego). "To nie jest żadna sztuczka wymuszająca na użytkownikach upgrade [do nowszej wersji - red.]; jest to raczej uznanie faktu, że środki nie są nieskończone i że musimy skupić wysiłki na obecnej i przyszłej technologii" - przekonywał Nack.

Na nieszczęście dla Adobe - nie przekonał on zbyt wielu osób. Internauci dali zresztą wyraz swojej frustracji i niezadowoleniu w komentarzach na blogu Nacka. Zwracali m.in. uwagę na to, że pakiety Creative Suite nie należą do najtańszych, a wersja CS3 nie jest znowu tak przestarzała (wydano ją w 200. r.) by firma rezygnowała z jej wsparcia. Użytkownicy podkreślali, że nowe wersje systemów operacyjnych to rzecz całkowicie normalna, więc wytwórcy aplikacji - zwłaszcza ci, których produkty są kosztowne - powinni za tymi procesami nadążać.

J. Nack próbował uspokoić użytkowników - w kolejnym wpisie na blogu oznajmił, że zespół Photoshopa przetestował działanie programu w wersji CS3 na Snow Leopardzie i nie natrafił na poważniejsze usterki. Wykryto co prawda kilkadziesiąt problemów, a wszystkie zgłoszono Apple, jednak najbardziej istotne z nich producent systemu już usunął. Oficjalne stanowisko Adobe pozostaje jednak niezmienione: firma nie świadczy wsparcia dla CS3 uruchomionego w Mac OS X 10.6. "Mamy powody oczekiwać, że wszelkie znaczące kwestie związane z pracą z Photoshopem w Snow Leopardzie zostały rozwiązane. Jednakże z uwagi na niewystarczającą ilość testów musimy pozostać na stanowisku, że oficjalnie nie wspieramy CS3 w Snow Leopardzie".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)