Paysafe - anonimowe karty płatnicze. Co to jest, gdzie kupić i jak działają?

Paysafe - anonimowe karty płatnicze. Co to jest, gdzie kupić i jak działają?

Wyjaśniamy, co to jest paysafe - anonimowe karty płatnicze
Wyjaśniamy, co to jest paysafe - anonimowe karty płatnicze
Źródło zdjęć: © Pexels
16.12.2020 11:01, aktualizacja: 02.03.2022 21:25

Paysafe, czyli anonimowe karty płatnicze, które pozwalają nam robić zakupy w sieci, bez konieczności podawania takich danych, jak numer karty płatniczej. Wyjaśnimy, o co dokładnie chodzi, jak działają karty paysafe.

Co to jest Paysafecard?

Paysafecard to anonimowe karty płatnicze pre-paid (karty przedpłacone). Dzięki nim możemy zapłacić w sklepach internetowych bez konieczności podawania poufnych danych, jak numer karty płatniczej lub kredytowej. Podobnie, jak te klasyczne, karty paysafe mają 16-cyfrowy numer oraz kod PIN, które autoryzują płatność w sieci. 

Tego typu karty świetnie sprawdzają się u młodzieży oraz wszystkich tych, którzy chcą mieć lepszą kontrolę nad swoimi wydatkami w internecie. Ponieważ karty Paysafe to karty przedpłacone, oznacza to, że nie można z nich pobrać więcej pieniędzy niż kwota, za którą została karta doładowana. 

Paysafe - anonimowe karty płatnicze

Co to znaczy, że Paysafe to anonimowe karty płatnicze? Ponieważ są to karty przedpłacone, oznacza, to, że w momencie transakcji w internecie nie musimy już podawać żadnych poufnych danych. Co więcej, nie trzeba posiadać nawet rachunku bankowego, by móc korzystać z kart Paysafe. 

Korzystanie z Paysafecard jest więc bezpieczne i nie ryzykujemy, że cyberprzestępca czy oszust zdobędzie dostęp do naszych pieniędzy z konta. Nie ma również ryzyka przejęcia danych osobowych, dzięki anonimowości kart pre-paid. 

Jak działa Paysafecard i ile to kosztuje?

Oczywiście, zanim zrobimy zakupy z pomocą karty Paysafe, musimy ją najpierw doładować za wybraną kwotę. Można to zrobić zarówno w jednym z punktów sprzedaży, jak i przez internet, o czym szerzej napiszemy w następnym akapicie. Na razie wyjaśnimy, jak przebiega płatność Paysafecard oraz ile kosztuje utrzymanie karty. 

Kiedy już mamy doładowaną kartę pre-paid, możemy nią płacić za transakcje w sieci, tak samo, jak każdą inną kartą płatniczą. W tym celu wystarczy wybrać, jako wariant płatności kartę Paysafecard i wprowadzić 16-cyfrowy numer karty oraz potwierdzić transakcję przypisanym do niej kodem PIN. 

Korzystanie z karty nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, chyba że nie wykorzystamy przedpłaconych środków przez 12 miesięcy. Wtedy, od 13 miesiąca pobierana jest opłata od środków pozostałych na karcie. W każdej chwili możemy sprawdzić saldo karty oraz historię transakcji na stronie internetowej Paysafecard. 

Gdzie kupić kartę Paysafe?

W Polsce karty Paysafecard sprzedawane są w ponad 6000 punktów sprzedaży, a pełną listę dystrybutorów można znaleźć na stronie Paysafecard. Tam też możecie łatwo wyszukać punkty sprzedaży kart w waszej okolicy. Warto wspomnieć, że karty dostępne są w większości dużych sklepów, na stacjach benzynowych, w punktach pocztowych czy sklepach osiedlowych popularnych franszyz. 

Karty Paysafecard w Polsce można doładować za kwoty o nominałach 20, 30, 50, 100 oraz 300 złotych i przebiega to podobnie do doładowań kart SIM. 

Paysafecard - jak doładować w internecie? 

Doładowanie Paysafecard w internecie również przebiega bardzo prosto. W tym celu wystarczy wykonać szybki przelew lub wybrać inną metodę płatności online (np. BLIK) i doładować ją potwierdzając transakcję kodem PIN. Na tej stronie możecie również kupić kartę przez internet i będzie ona natychmiast gotowa do użycia. 

Przeczytajcie również inne nasze poradniki dotyczące bezpiecznych płatności w sieci:

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)