Parasite. Zwycięzca Oskara za najlepszy film już za kilka godzin na VOD

Parasite. Zwycięzca Oskara za najlepszy film już za kilka godzin na VOD

Parasite. Zwycięzca Oskara za najlepszy film już za kilka godzin na VOD
Źródło zdjęć: © East News | JUNG YEON-JE/AFP/East News
Karolina Modzelewska
20.02.2020 20:36, aktualizacja: 20.02.2020 20:51

Parasite to film, na który z niecierpliwością czeka wiele osób. O północy będzie można go zobaczyć w serwisie VOD. Warto zarezerwować chwilę czasu na obejrzenie zdobywcy aż 4 Oskarów i 26 innych nagród.

Dramat Parasite to produkcja z Korei Południowej. Za jego reżyserię odpowiada Joon-ho Bong, podobnie jak i za scenariusz (we współpracy z Jin Won Hanem). Obsadę filmu tworzą aktorzy znani głównie z koreańskiego kina.

Parasite stał się zaskoczeniem 92. ceremonii wręczenia Oskarów, kiedy ku zdziwieniu całego świata filmowego otrzymał tytuł najlepszego filmu roku.

O czym opowiada Parasite?

Koreański dramat to historia dwóch skrajnie różnych rodzin. Zestawienie ze sobą odmiennych światów – bogatych i biednych. Los przypadkowo krzyżuje drogi dwóch rodzin, co doprowadzi do całkowitego wywrócenia do góry nogami ich dotychczasowego życia.

W Parasite można odnaleźć elementy różnych gatunków filmowych. Są tu nawiązania do romansu, kryminału, thrillera, a nawet i czarnej komedii. Film zebrał bardzo dobre oceny wśród krytyków. Wielu z nich przedstawia go jako dzieło mądre i niosące głębsze przesłanie.

Parasite na VOD

Już dzisiaj o północy film będzie dostępny na VOD. Każda zainteresowana osoba może poświęcić 132 minuty na jego zobaczenie. Czy warto? Należy przekonać się samemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)