Pancerny telefon za 300 zł? Polubisz bardziej od smartfona

Tylko do dzwonienia? Telefon? Jak to? Dziś to może zaskakiwać, ale i zwykłe modele telefonów mają szerokie grono zwolenników. Na budowę, do warsztatu i jako model "awaryjny", który zawsze może się przydać. Małe, mocne i sprytne komórki są niepozorne, ale ich wytrzymałość i funkcjonalność jest zaskakująca.

Pancerny telefon za 300 zł? Polubisz bardziej od smartfona
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Nie przepłacaj – wybierz mądrze

Z połączenia podstawowych, najważniejszych funkcji telefonu i nowoczesnych umocnień, które w sporym stopniu zniwelowały takie problemy, jak rysy, pęknięcia, zamoczenie, zapylenie i wszelkiego rodzaju usterki związane z najczęstszymi wypadkami, którym ulegają telefony, powstałe wzmocnione telefony. Są odporne na wodę, upadki, rysy i pył, który, choć mało widoczny, to często odpowiedzialny za usterki telefonów używanych np. w warsztatach. „Pancerne” telefony doceniają ci, którym nowoczesny smartfon z różnych przyczyn obrzydł, ale i ci, którzy nie lubią być manipulowani do wydawania za zwykłe urządzenie wielokrotności jego wartości. Podstawowy model o wzmocnionej konstrukcji to niecałe 200 zł. Dla np. twojej ekipy pracującej w terenie w sam raz.

Nie daj się nabrać na niepotrzebne funkcje

Trwały telefon lub wyższej klasy smartfon to urządzenia, które zapewniają stałą łączność, także w trudnych warunkach i sytuacjach, kiedy zwykłe modele już dawno odmówiłyby posłuszeństwa (także w ujemnych temperaturach). Taki model będzie odpowiadał potrzebom np. osób pracujących na wysokościach. Obudowa z gumowymi, antypoślizgowymi elementami została wyprofilowana w każdym modelu tak, aby dłoń w roboczej rękawicy mogła taki telefon stabilnie trzymać, co w przypadku zwykłego modelu często kończyło się upadkiem urządzenia i awarią.

Mocny telefon w wersji smart

Nie da się ukryć, że nowoczesne aplikacje ułatwiają wiele spraw, ale jeśli przyłapujesz się na tym, że korzystasz z nich raz na miesiąc, a i tak masz możliwość zrobić to za pomocą wszechobecnych komputerów, możliwe, że wysokiej klasy smartfon to zwyczajne marnowanie pieniędzy. Nawet prosty model z internetem nie kosztuje wiele i choć przywykliśmy do wielkich ekranów smartfonów, to i tak na odebranie powiadomienia albo maila wystarczy. Te telefony występuję też w wersji smart i są wyposażone w niezły procesor, podwójny aparat o wysokiej rozdzielczości i wzmacniany, większy wyświetlacz. Dodatkową zaletą wzmacnianych telefonów jest ich oryginalny, wyrazisty dizajn. Cena to poniżej 1 tys. zł, a zyskujemy podobną zawartość, co w niejednym drogim flagowcu i to we wzmocnionej wersji, którą dodatkowo możemy zabezpieczyć ochronnym szkłem. Dobrze leżą w dłoni i nawet jeśli wpadną do wody, nic im się nie stanie.

Zalety? Cena, praktyczność, trwałość i wytrzymałość na różne niekorzystne warunki. Także solidna bateria, bo wzmocnione modele zostały wyposażone w całkiem pojemną baterię (między 2500, a 5000 mAh) modele z podstawowymi funkcjami rozładują się znacznie później niż smartfon z dużym wyświetlaczem i licznymi aplikacjami. Wady? Jeśli pamiętasz czasy poczciwej Nokii, której niemal nie dało się uszkodzić, ten typ telefonów jest dla ciebie, a jedyną "wadą" może być mniej wygodne przeglądanie internetu lub brak takiej opcji, ale z tym musimy się liczyć już od decyzji zakupu. Te model są nieco cięższe od odchudzonych, nowoczesnych telefonów, ale to cena, którą trzeba zapłacić za dużą trwałość i w praktyce nie jest to odczuwalne.

Wybrane dla Ciebie