Oto dwaj królowie rynku smartfonów

Oto dwaj królowie rynku smartfonów
Źródło zdjęć: © WP.PL

09.08.2012 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iOS i Android absolutnie zdominowały rynek smartfonów. Systemy mobilne ze stajni Apple i Google już dawno zostawiły resztę stawki daleko w tyle, a zgodnie z najnowszym raportem IDC (International Data Corporation) w drugim kwartale tego roku trafiły one na pokład aż 85% wchodzących na rynek, nowych smartfonów.

Obraz
© (fot. Gizmodo.pl)

Pierwsze miejsce w zestawieniu IDC zajmuje –. z 68,1% – Android, który zanotował imponujący, 21,2% wzrost w porównaniu do wyników jakimi mógł pochwalić się w analogicznym okresie jeszcze rok temu. Drugą pozycję zajął – a jakże – posiadający obecnie 16,9% kawałek tortu iOS, a tuż za nim wyścig ukończył przeżywający ostatnio ciężkie chwile BlackBerry OS RIM-u (4,8%). Dalej, już na niemedalowych miejscach uplasowały się: umierający Symbian i zdobywający coraz większą popularność Windows Phone.

Generalnie rzecz ujmując –. w drugim kwartale tego roku na rynku pojawiły się aż 154 miliony nowych smartfonów. Niemal 105 milionów z nich pracuje pod kontrolą któregoś z Androidów Google (w Q2 zeszłego roku na rynku pojawiło się „jedynie” 50,8 miliona telefonów z Androidem. Postęp robi wrażenie). Ramon Llamas, starszy analityk IDC uważa, że swój bieżący sukces „Antek” zawdzięcza przede wszystkim premierom nowych smartfonów ze stajni największych producentów (HTC One, Galaxy S III itp.). Niebagatelną rolę w całym przedsięwzięciu odegrał także Samsung, który sprzedał w poprzednim kwartale aż 44% ze wszystkich słuchawek pracujących pod kontrolą mobilnego OS-u Google. Imponująco dużo.

Myślicie, że sądowe utarczki Koreańczyków z Apple mogą w jakikolwiek sposób odbić się na wynikach Androida? Czy Samsung –. paradoksalnie – może sprawić, że pozostałe systemy w końcu go dościgną? Jak myślicie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)