Opera: nowość w przeglądarce. Można instalować dodatki z Chrome

Opera: nowość w przeglądarce. Można instalować dodatki z Chrome

Opera: nowość w przeglądarce. Można instalować dodatki z Chrome
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
19.07.2018 08:27, aktualizacja: 19.07.2018 10:25

Opera najwyraźniej chce przeciągnąć na swoją stronę użytkowników Google Chrome. A przy okazji sprawić, by osoby, które już korzystają z ich przeglądarki, miały trochę łatwiej. Wszystko dzięki nowości w Opera 55 beta.

Fakt, że mówimy tutaj o wersji beta, oznacza, że Opera dopiero testuje tę nowość. I na razie nie jest dla wszystkich. Póki co instalować dodatki przeznaczone z myślą o Google Chrome mogą osoby korzystające z wersji Opera 55 beta.

Opera: dodatki dla Google Chrome

Jak to działa? Użytkownicy Opery w wersji beta, wchodząc na Chrome Web Store mogą korzystać ze wszelkich rozszerzeń, które domyślnie były przeznaczone dla przeglądarki Google Chrome. Wzbogaca to paletę dodatków, co na pewno ucieszy bardziej wymagających użytkowników. A przy okazji może być dla wielu powodem, by zrezygnować z Chrome'a i przenieść się na Operę.

Wprowadzenie tej nowości było długo oczekiwane, biorąc pod uwagę fakt, że zarówno Opera, jak i Google Chrome, działają na tym samym silniku.

Obraz
© WP.PL

Coraz częściej właśnie takimi drobiazgami starają się przekonać do siebie twórcy przeglądarek. Przypomnijmy, że jedną z ciekawych opcji w Operze jest też możliwość szybkiego przeliczania. Wystarczy zaznaczyć kwotę w obcej walucie albo godzinę w innej strefie czasowej, by Opera przedstawiła nam nasz "przelicznik". Mała rzecz, a sprawia, że korzystanie z sieci jest szybsze i wygodniejsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)