Opera 11.50 - jeszcze wygodniejsza, jeszcze szybsza

Opera 11.50 - jeszcze wygodniejsza, jeszcze szybsza

Opera 11.50 - jeszcze wygodniejsza, jeszcze szybsza
Źródło zdjęć: © CHIP
28.06.2011 13:54

Opera 11.50 zwiększy funkcjonalność ekranu szybkiego wybierania a także pozwoli na synchronizację haseł między wieloma komputerami, komórkami, tabletami...

Pierwszą nowością jest możliwość obsługi rozszerzeń przez ekran szybkiego wyboru. Od teraz, poza miniaturą witryny internetowej, można w poszczególnych kafelkach umieszczać treści dynamiczne, takie jak, na przykład, aktualna prognoza pogody. Rozszerzenia pisane są w prostych HTML, CSS i JavaScript.

Obraz
© (fot. CHIP)

Drugą zmianą jest nowy moduł w Opera Link, który teraz synchronizuje również hasła. Oznacza to, że mając przeglądarkę podłączoną pod Opera Link, nie musimy się logować na wielu urządzeniach z osobna: jeżeli zapamiętamy hasło do banku, Facebooka lub czegokolwiek , na przykład, na tablecie, nie ma potrzeby wprowadzania go na smartfonie czy notebooku (jeśli na nich również używamy Opera Link).

Sama Opera ponownie przyspieszyła, przy niektórych zadaniach wykazując się zwiększoną wydajnością nawet o kilkanaście procent. Odświeżono też wygląd przeglądarki. Wyeliminowano ciężkie wizualnie elementy, jak nadmiernie cieniowania i obramowania.

Przeglądarka jest już dostępna do pobrania.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Najlepszy odtwarzacz multimedialny dla Ciebie to..."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)