Opera 10.60 - test najnowszej wersji przeglądarki

Opera 10.60 - test najnowszej wersji przeglądarki

Opera 10.60 - test najnowszej wersji przeglądarki
Źródło zdjęć: © Opera
06.07.2010 11:30, aktualizacja: 06.07.2010 13:11

Opera to jedna z lepszych przeglądarek dostępnych na rynku. Jest szybka, bezpieczna i bardzo funkcjonalna. Zainstaluj i sprawdź, w czym przewyższa konkurencję

Opera to jedna z lepszych przeglądarek dostępnych na rynku. Jest szybka, bezpieczna i bardzo funkcjonalna. Zainstaluj i sprawdź, w czym przewyższa konkurencję.

Cena: bezpłatny
Informacje: www.opera.com

Opera to według dużej grupy użytkowników najlepiej zaprojektowana i wyposażona przeglądarka internetowa na rynku. Wygrywa w wielu testach, jest szybka, nie obciąża systemu, oferuje mechanizm zakładek i zaawansowane narzędzia do wyszukiwania. Ma wbudowane narzędzia do obsługi poczty internetowej, kanałów RSS i prywatnego surfowania. Dobry menadżer pobierania ułatwia zapanowanie nad ściąganymi plikami, a współpraca z siecią BitTorrent jeszcze bardziej zwiększa jego możliwości. Obsługa za pomocą gestów oraz możliwość sterowania głosem (tylko w języku angielskim) powodują, że z Operą pracuje się bardzo wygodnie. Przeglądarka pozwala też na konfigurację i dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Najnowsza opera oferuje również serwer Unite.

W najnowszej wersji zoptymalizowano silnik Javy, co zapewnia jego szybsze działanie w stosunku do wersji 10.5. Usprawniono narzędzia do wyszukiwania dodając między innymi silnik Bing oraz funkcję sugestii. Rozszerzono obsługę standardów takich, jak HTML5 i internetowego formatu wideo WebM. Do wersji 10.6 dodano funkcje weryfikacji położenia geograficznego, które mają pomóc w przyszłości w geolokacji serwerów internetowych. Niewielkim modyfikacjom poddany został interfejs przeglądarki, lepiej działa funkcja podglądu okien na pasku Windows 7.

Opera to jedna z bezpieczniejszych przeglądarek na rynku. Jej mniejsza popularność w stosunku do liderów powoduje jednak, że nie wszystkie strony są optymalizowane pod jej kątem. Powoduje to problemy z wyświetlaniem niektórych witryn. Dotyczy to na przykład internetowych usług Microsoftu. I choć nie jest to wina producenta Opery, jest kłopotliwe dla użytkowników.

Werdykt PC Worlda

Zalety:

- szybka
- bezpieczna
- funkcjonalna

Wady:

- problemy z wyświetlaniem niektórych stron

Bardzo wygodna, funkcjonalna, bezpieczna i szybka przeglądarka.

Pobierz program: Opera 10.60

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)