OOMouse - mysz z 18 przyciskami
Firma WarMouse zaprezentowała niecodzienny model komputerowej myszki. "Gryzoń" charakteryzuje się... 18 programowalnymi przyciskami z obsługą dwukliku. OOMouse nosi też logo OpenOffice.org, jednak to się najprawdopodobniej wkrótce zmieni.
10.11.2009 | aktual.: 10.11.2009 13:44
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jak czytamy na stronie firmy WarMouse, idea myszy OOMouse "narodziła się po stwierdzeniu że dostępne myszy dla gry World of Wacraft to nic więcej niż zwykłe dwuprzyciskowe myszy udekorowane orkami, krasnoludami i nocnymi elfami". OOMouse została zaprojektowana przez projektanta gier, poirytowanego mizerną liczbą przycisków w zaawansowanych myszach dla graczy oraz faktem, że większość tych urządzeń przystosowana jest w pierwszej kolejności do obsługi strzelanin FPS, a nie RTS-ów czy sieciowych gier RPG.
Tymczasem w grach strategicznych czy fabularnych obsługa dużej liczby poleceń, akcji, czarów, itp. wymaga korzystania z licznych skrótów klawiszowych lub otwierania/rozwijania kolejnych menu.
Pod palcami użytkownika OOMouse umieszczono 1. klawiszy - po 8 z obu stron, przedzielone pokrętłem. Wg WarMouse jest to największa możliwa liczba przycisków pozwalająca korzystać z myszy bez konieczności patrzenia na nią. Ostatni klawisz znalazł się na lewej ściance myszy, tuż obok... analogowego joysticka.
Mysz może współpracować z szerokim zestawem aplikacji, począwszy od oprogramowania kreatywnego (Photoshop, AutoCAD, GIMP) po pakiety biurowe (MS Office, OpenOffice.org). Dysponuje nawet 2. wbudowanymi domyślnymi profilami dla aplikacji wchodzących w skład pakietu OpenOffice.org, Photoshopa, GIMP-a i gier takich jak Call of Duty, World of Warcraft, Counterstrike: Source, Unreal Tournament 3, The Sims 3 i Starcraft.
Urządzenie dysponuje 512-kilobajtową pamięcią flash, w której może przechować do 6. profili. Profile będzie można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb za pośrednictwem stosownego oprogramowania, które zostanie wydane na licencji GNU GPL 3 w pierwszym kwartale 2010 r.
Rozdzielczość myszy można dostosowywać w zakresie 40. - 1600 CPI.
OOMouse nie jest pozycjonowana jako konkurent wydanej niedawno przez Apple Magic Mouse. Producent twierdzi: "Szczerze powiedziawszy, po prostu nie dbamy o Apple. W naszej gwałtownie pałającej nienawiści jesteśmy już za bardzo zaabsorbowani Microsoftem".
OOMouse współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, Mac OS X i Linux. Cena urządzenia wynosi ok. 7. dolarów. W sprzedaży powinno pojawić się w grudniu br.
Skąd ten OpenOffice.org
Jak podaje Engadget.com, mysz OOMouse została zaprezentowana przez producenta na konferencji OOoCon (3-6 listopada) w Orvieto we Włoszech. WarMouse nie otrzymał jednak zgody na użycie logo OpenOffice.org na tym produkcie, chociaż jak twierdzi, dysponuje e-mailami w, których taką zgodę otrzymał. Firma poinformowała redakcję Engadget, że w porozumieniu z Sun zdecydowała się zmienić nazwę urządzenia oraz usunąć z niego znak graficzny OpenOffice.org.