Okradli sklep Apple na milion euro

Okradli sklep Apple na milion euro

Okradli sklep Apple na milion euro
Źródło zdjęć: © AP
02.01.2013 13:53, aktualizacja: 02.01.2013 14:52

Czterej uzbrojeni i zamaskowani mężczyźni włamali się w sylwestra do głównego salonu Apple'a w Paryżu i ukradli towary o wartości - jak wstępnie oszacowano - około 1 miliona euro

Złodzieje dostali się do salonu koncernu Apple, znajdującego się za gmachem Opery, w poniedziałek o godz. 19. Salon był już zamknięty od trzech godzin. Rabusie załadowali łup na furgonetkę i uciekli.

Rzecznik związku zawodowego policjantów powiedział dziennikarzom, że większość funkcjonariuszy była w tym czasie zajęta patrolowaniem Pól Elizejskich w związku z organizowanymi tam obchodami Nowego Roku. Policja nie potwierdziła na razie wartości skradzionych wyrobów Apple'a.

BBC zwraca uwagę na swej stronie internetowej, że burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg mówił ostatnio, iż kradzieże wyrobów Apple'a przyczyniły się do wzrostu wskaźnika przestępczości ulicznej w tym mieście.

Także w Londynie policja zachęca ludzi do rejestrowania kosztownych smartfonów i tabletów, podkreślając, że utrudnia to złodziejom sprzedaż takich urządzeń. W stolicy Wielkiej Brytanii do spektakularnego napadu na salon Apple'a doszło w październiku 201. roku. Banda złodziei na motocyklach ukradła wtedy towary wartości ok. 75 tys. funtów. Dwóch sprawców ujęto i skazano.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)