Ojciec dziewczynki, której zabrano laptopa, zgodził się zapłacić

Ojciec dziewczynki, której zabrano laptopa, zgodził się zapłacić
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

03.12.2012 12:00

Pamiętacie jeszcze fińską sprawę, w której dowodem miał być laptop z Kubusiem Puchatkiem? Kilka dni temu się zakończyła.

W połowie listopada fińska policja zabezpieczyła laptopa, który rzekomo był wykorzystywany do ściągania nielegalnych plików z internetu. Laptop należał do uczennicy szkoły podstawowej, której ojciec kilka miesięcy wcześniej odmówił zapłaty 60. euro w ramach ugody z fińską organizacją zbiorowego zarządzania prawami autorskimi CIAPC.

Po tym jak sprawa nabrała rozgłosu, a w obronie dziewczynki stanęła nawet piosenkarka, której utwory miały być kopiowane, pojawiła się szansa, że ktoś zajmie się uregulowaniem fińskiego prawa w taki sposób, by CIAPC nie mogła podejmować tak nieproporcjonalnych działań. Niestety szansa ta upadła –. ojciec dziewczynki poszedł na współpracę i zgodził się zapłacić połowę kwoty, jakiej domagała się wcześniej organizacja.

W zamian za to CIAPC zobowiązała się wycofać swoje oskarżenia, co spowoduje, że policja odda laptopa i zamknie sprawę.

- _ Jesteśmy bardzo szczęśliwi _ - mówi szef CIAPC Antti Kotilainen. - _ W pewnym sensie po prostu podjęliśmy negocjacje w miejscu, w którym zostały przerwane. _

Tak - policja, przeszukania i konfiskaty jako techniki negocjacyjne. Powinny trafić do podręczników sztuki negocjacji jako autorski wkład organizacji zbiorowego zarządzania.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)