"Ojciec Androida" oskarżany o molestowanie seksualne. Google miało o tym wiedzieć

"Ojciec Androida" oskarżany o molestowanie seksualne. Google miało o tym wiedzieć

"Ojciec Androida" oskarżany o molestowanie seksualne. Google miało o tym wiedzieć
Źródło zdjęć: © flickr.com | Joi Ito
Adam Bednarek
26.10.2018 10:42, aktualizacja: 26.10.2018 11:34

Andy Rubin, jeszcze jako pracownik Google, miał nakłonić jedną ze swoich podwładnych do stosunku. Gigant o sprawie wiedział i dlatego doszło do rozstania z "ojcem Androida".

Andy Rubin nazywany jest "ojcem Androida", bowiem założył rozwijającą ten system firmę, którą Google odkupił w 2005 roku za 130 milionów dolarów. Rubin dalej pracował nad systemem. Jak donosi "The New York Times", w 2012 roku, gdy był szefem zespołu stojącego za Androidem, miał molestować seksualnie jedną z pracowniczek. W 2013 roku zmusił ją do stosunku. Rok później Rubin opuścił zespół Google, otrzymując wysoką odprawę - 90 mln dol.

Z artykułu wynika, że Google przeprowadziło wewnętrzne śledztwo, potwierdzające oskarżenia kobiety. Jego wyniki nigdy nie zostały jednak ujawnione, a gigant nie wyciągnął żadnych konsekwencji wobec Rubina.

Na Twitterze Andy Rubin zaprzeczył stawianym mu zarzutom dotyczącym zarówno wysokości odprawy, jak i molestowania seksualnego.

Na tekst zareagował także Google. Prezes firmy, Sundar Pichai, przyznał w liście do pracowników, że korporacja robi wszystko, by być przyjaznym miejscem do pracy. W związku z tym od 2016 roku pracę straciło 48 pracowników oskarżanych o molestowanie seksualne. Żaden z nich nie otrzymał przy tym odprawy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)