Odtwarzacz Sonos Play:5 - poznaj nowe szaty króla

Odtwarzacz Sonos Play:5 - poznaj nowe szaty króla

Odtwarzacz Sonos Play:5 - poznaj nowe szaty króla
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
21.12.2015 13:55

Po sześciu latach Sonos postanowił odświeżyć jeden ze swoich flagowych produktów.

Pierwszy Sonos Play:5 miał swoją premierę już w 200. roku.
Ten sprytny gadżet zawojował rynek i pozwolił Sonosowi na trwałe zapisać się w annałach domowej rozrywki. Po kilku latach rozwoju myśli technologicznej i miniaturyzacji elektroniki przyszedł czas, by usprawnić wysłużony model, zarówno pod kątem rozwiązań technicznych jak i wyglądu. Co prawda nowy Play:5 jest nieco masywniejszy od swojego poprzednika, ale to zamierzone działanie: inżynierowie dźwięku od nowa zaprojektowali cały układ, by dostarczyć do twoich uszu jeszcze lepszy dźwięk. Dzięki temu Play:5 drugiej generacji przystaje do współczesnych trendów zarówno pod względem wizualnym jak i technologicznym.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Żony nie zmieniam, po co miałbym zmieniać głośnik?

Może jeszcze jeździsz starym Tico, bo nie opłacało się zmieniać pierwszego auta? Poza tym nazywanie Play:5 zwykłym głośnikiem jest jak obelga, to samodzielna stacja grająca. Sonos zadbał o to, by nowy model grał jeszcze głośniej, a dźwięk był bardziej przestrzenny. Zmieniono także położenie woofera i poprawiono charakterystykę niskich tonów, przez co muzyka odtwarzana przez Play:5 nabrała jeszcze lepszej głębi. Dla zapewnienia lepszych doznań muzycznych Sonos umożliwił sparowanie kilku odtwarzaczy, które mogą pracować w trybie stereofonicznym albo stworzyć mały i poręczny system multiroom. Pierwszy Play:5 mógł radzić sobie z odtwarzaniem muzyki, ale ten robi to znacznie lepiej.

Czyżby? Ale czy jest tak inteligentny, jak mój smartfon?

Na pewno nie jest głupszy od ciebie, zapewniam. Sparowanie go z telefonem jest prostsze niż dotychczas, wystarczy tylko wcisnąć przycisk synchronizacji z tyłu obudowy. Zrezygnowano także z fizycznych przycisków sterowania na rzecz dotykowych, które prezentują się bardzo subtelnie. Play:5 możesz ustawić w pionie lub poziomie, głośnik rozpozna swoją pozycję i tak przetworzy sygnał wyjściowy, by muzyka brzmiała w twoim domu jak najlepiej. Pamiętasz, jak wspominaliśmy o parowaniu kilku odtwarzaczy? Są tak sprytne, że wykryją położenie względem siebie i dostosują do niego poziom dźwięku. Jak przystało na sprzęt z 201. roku doskonale współpracuje z siecią Wi-Fi, strumieniując muzykę z różnych źródeł, z łatwością obsłużysz go także swoim telefonem. Gdy już będziesz pozbywać się tego wysłużonego Tico, może zainwestujesz również w lepszy odtwarzacz? Sonos chętnie zagra ci coś miłego.

Specyfikacja:

Formaty audio MP3, iTunes Plus, WMA, AAC (MPEG4), AAC+, Ogg Vorbis, Apple Lossless, Flac, WAV, AIFF
Wspierane serwisy muzyczne Spotify, Tidal, Deezer, Soundcloud, tunein, Rhapsody i wiele innych
Łączność AirPlay, Ethernet, Sonos Net 2.0, WiFi
Wymiary 203 x 364 x 154mm
Waga 6,36kg

Cena 2 499 zł.

Źródło artykułu:Stuff
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)