Odkurzacze pionowe - największe zalety

Odkurzacze pionowe - największe zalety

Odkurzacze pionowe - największe zalety
Źródło zdjęć: © WP.PL | Tomasz Kulas
29.08.2019 11:55

Posprzątaj całe mieszkanie bez konieczności używania przeszkadzającego przedłużacza. Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe pionowe łączą w sobie kompaktowość oraz wygodę użytkowania podczas codziennych porządków. Dowiedz się, dlaczego obecnie jest to najpopularniejszy model na rynku.

Odkurzacz pionowy - brak worka

Działa na zasadzie odkurzacza bezworkowego, a więc dzięki technologii cyklonowej. W odkurzaczu pionowym nie znajdziemy worka. Wyposażony został on jednak w pojemnik na zanieczyszczenia. Oprócz tego, że kurz z powietrza zostaje tam odwirowany, to dodatkowo zastosowane filtry działają na rzecz jeszcze większej czystości powietrza. Odkurzacz taki może być wyposażony np. w filtr HEPA - tak praktyczny dla alergików. Największą zaletą odkurzaczy pionowych jednak jest ich budowa umożliwiająca sprzątanie bez konieczności schylania się. Jest to nie tylko wygodne, ale też zdrowe. Co więcej, budowa szczotki, której głowica jest dosyć płaska oraz wydajna, daje możliwość usuwania kurzu z naprawdę niedostępnych miejsc. Dużo modeli wzbogaconych jest również o elektroszczotkę, która dodatkowo pomaga usuwać trudne zabrudzenia, jak chociażby zwierzęcą sierść. Mamy również elektroniczny panel sterowania, dzięki czemu w zależności od potrzeb i typu usuwanych zabrudzeń możemy regulować chociażby moc ssania. Konieczne jest niestety własnoręczne mycie pojemnika na brud, jednak można zrobić to z łatwością. Łatwość czyszczenia dotyczy nie tylko tego wyjmowanego pojemnika, który wystarczy wypłukać, ale również szczotki, którą podobnie starczy wymontować i umyć pod bieżącą wodą, aby znów była gotowa do dalszego skutecznego działania.

Niezwykłą zaletą odkurzacza pionowego jest bezprzewodowość.

Odkurzacz pionowy - łatwość przechowywania

Jakie jeszcze zalety niesie ze sobą korzystanie z odkurzacza akumulatorowego? Bez wątpienia zwrócić uwagę trzeba łatwości jego przechowywania. Odkurzacze bezprzewodowe to najczęściej modele pionowe. Charakteryzują się wąską konstrukcją o pionowej orientacji. Dzięki temu postawienie takiego urządzenia za drzwiami nie będzie stanowiło problemu. Tam nikomu nie będzie przeszkadzać, nikt nawet być może go nie zauważy. Wiele modeli tworzonych jest w modnym designie, dzięki czemu nie będą szpecić twojego mieszkania przechowywane na widoku. Gdy wybierzesz model samostojący, kwestia umiejscowienia go gdziekolwiek stanie się banalna. Co więcej stacja ładowania przeznaczona do zamontowania na ścianie pozwoli ci połączyć wygodne przechowywanie z zawsze naładowanym akumulatorem. W ten sposób przechowywanie odkurzacza bezprzewodowego staje się naprawdę proste i funkcjonalne, a konieczność poszukiwania na urządzenie dodatkowej przestrzeni staje się przeszłością. W przypadku innych typów bezprzewodowych odkurzaczy, jak np. ręczny czy automatyczny, z przechowywaniem również nie powinno być problemów. Ich niewielkie rozmiary umiejscowić je nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni, jak chociażby na dnie szafy, w szufladzie, szafce czy pod łóżkiem. Kształt i rozmiar odkurzacza akumulatorowego to jedna z jego największych zalet.

Twoim problemem jest małe mieszkanie? Wiemy, jak trudno jest w takim wypadku znaleźć jeszcze miejsce do przechowywania dużego, tradycyjnego odkurzacza. Przychodzimy z pomocą - odkurzacze pionowe są naprawdę łatwe w przechowywaniu! Nie zajmują wiele miejsca, dzięki temu że mają smukły kształt, a dodatkowo łatwo się je składa. Umieszcza się je następnie w stacji ładującej. Urządzenia te są naprawdę ergonomiczne i świetnie sprawdzają się w małych domach i mieszkaniach, gdzie każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Ten praktyczny odkurzacz z powodzeniem zmieścisz w szafie, garderobie czy schowku. Dzięki eleganckiemu designowi wiele modeli nie razi również w oczy przechowywane na widoku. Gdy ukrycie nawet tak niewielkiego sprzętu jak odkurzacz pionowy stanowi dla ciebie problem, równie dobrze możesz odkurzacza nie chować wcale.

Odkurzacz pionowy - parametry

Jeśli już postawisz na pionowy odkurzacz, pamiętaj, aby zwracać uwagę na kluczowe parametry. Moc, bo to od niej zależeć będzie jakość usuwania zabrudzeń. Czas pracy możliwej do wykonania na jednym ładowaniu, a także sam czas ładowania urządzenia. Weź pod uwagę też, aby dobrać urządzenie do tego, jaką masz w domu nawierzchnię. Wybierz zatem końcówkę do dywanów, wykładziny, kafli czy też parkietu - dobrze dobrana szczotka podniesie komfort sprzątania, a także jego efektywność. O wiele łatwiej przecież wyczyścić dywan z użyciem elektroszczotki, która dzięki ruchomym wałkom zasysa nawet najtrudniejsze zabrudzenia, pozostawiając czystą powierzchnię. Dla alergików najlepiej wybrać odkurzacz z filtrem HEPA, dzięki któremu powietrze oczyszczone zostaje z kurzu, ale też od bakterii czy grzybów, które dla osób cierpiących na alergię są zazwyczaj bardzo uciążliwe. Znaczącym parametrem jest też wielkość pojemnika na brud - im będzie on większy, tym dłużej można będzie sprzątać bez opróżniania go. Co prawda bezworkowym odkurzaczem raczej na pewno zdążysz odkurzyć całą powierzchnię przed wypełnieniem pojemnika, jednak ze względu na higienę warto opróżnić go po każdym sprzątaniu. Zwróć również uwagę, że odkurzacze pionowe są cichsze od swoich tradycyjnych odpowiedników - nie powinny osiągać więcej niż 80 dB, co stanowi zaletę nie tylko dla osoby sprzątającej, ale także pozostałych domowników. Natomiast wygoda korzystania z pionowego odkurzacza i jego poręczność mówią same za siebie.

Zostaw tradycyjny odkurzacz swojemu losowi. Nowy odkurzacz bezprzewodowy pionowy sprawi, że codzienne porządki będą przyjemne jak nigdy dotąd. Sprawdź nowoczesne odkurzacze stworzone z myślą o wysokim komforcie użytkowania oraz wykończeniu pasującym do każdego wnętrza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)