Od teraz wszystkie Pendolino mają Wi-Fi. PKP zajęło to "zaledwie" 5 lat

Od teraz wszystkie Pendolino mają Wi‑Fi. PKP zajęło to "zaledwie" 5 lat

Od teraz wszystkie Pendolino mają Wi-Fi. PKP zajęło to "zaledwie" 5 lat
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC0
Adam Bednarek
27.11.2019 15:56

Pendolino w Polsce zaczęło przewozić pasażerów w grudniu 2014 roku. W 2018 roku rozpoczął się montaż WiFi w pociągach. Teraz wreszcie możemy mówić o sukcesie - bezprzewodowy internet jest w każdym z nich.

Podróżni mogą korzystać z Wi-Fi już we wszystkich dostępnych pojazdach Pendolino - chwali się Intercity na swojej stronie.

"Wszystkich dostępnych", czyli 19 składach. 20 pociąg dostanie WiFi zaraz po tym, gdy wróci z Włoch. Obecnie jednostka jest remontowana.

Pierwsza jednostka Pendolino została wyposażona w Wi-Fi w grudniu 2018 roku, choć pociąg z pasażerami kursuje od grudnia 2014. Montaż bezprzewodowej sieci we wszystkich dostępnych składach odbył się bez opóźnień - wszystko poszło zgodnie z planem. Choć na bezprzewodowy internet w każdym pociągu musieliśmy długo czekać.

A była to wyczekiwana usługa, o czym świadczą liczby, którymi Intercity się chwali.

W ciągu 10 miesięcy funkcjonowania Wi-Fi w pociągach EIP skorzystało z niego ponad 708 tysięcy pasażerów, co daje średnio 2330 osoby dziennie. Wraz ze wzrostem dostępności usługi, rośnie też zainteresowanie – w październiku 2019 r. z darmowego dostępu do internetu korzystało średnio 4846 osób każdego dnia. Od początku stycznia do końca października 2019 r. pasażerowie PKP Intercity pobierali średnio 583 GB danych dziennie. W październiku każdy zalogowany użytkownik korzystał z Wi-Fi średnio przez ok. 1 godzinę i 58 minut, co pokazuje, że internet towarzyszy pasażerom pociągów Pendolino przez znaczną część podróży.
PKP Intercity
Obraz
© Materiały prasowe

WiFi ma być standardem nie tylko w Pendolino. Zgodnie z założeniami realizowanego przez spółkę programu inwestycyjnego "PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji", do 2023 roku z bezprzewodowego internetu będzie można skorzystać w co najmniej 77 proc. pociągów przewoźnika.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)