Trwa ładowanie...

Oczyszczacz powietrza zabija koronawirusa. Udowodnili, że to możliwe

Niektóre oczyszczacze powietrza są wyposażone w technologię Plasmacluster. Mówiąc w dużym skrócie, służy ona do zwalczania wirusów, alergenów, pleśni czy mikrobów. Firma Sharp udowodniła, że Plasmacluster może także redukować cząsteczki koronawirusa SARS-CoV-2 przenoszone w powietrzu.
Share
Oczyszczacz powietrza zabija koronawirusa. Udowodnili, że to możliwe
Źródło: WP, Fot: Arkadiusz Stando
d2jihtn

Firma Sharp opracowała urządzenie, które pozwoliło udowodnić skuteczność Plasmacluster w walce z koronawirusem. Na około 30 sekund wystawiono przenoszonego drogą powietrzną wirusa SARS-CoV-2 na działanie jonów. Podczas badania wykazano, że liczba cząsteczek wirusa zmniejszyła się o ponad 90 proc.

Eksperymentu dokonano we współpracy z profesorem Jiro Yasudą z Narodowego Centrum Badawczego ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym/Instytutu Medycyny Tropikalnej Uniwersytetu Nagasaki, profesorem Asuką Nanbo (członkiem zarządu Japońskiego Towarzystwa Wirusologicznego) tej samej instytucji, oraz profesorem Hironori Yoshiyamą z Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu Shimane (również członkiem zarządu Japońskiego Towarzystwa Wirusologicznego), a także we współpracy z Uniwersytetem Nagasaki, uznanym na świecie autorytetem w dziedzinie badań nad chorobami zakaźnymi.

 Sharp
Źródło: Sharp

Walka z koronawirusem to nie tylko zmiana nawyków – to rozwój technologiczny

11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia uznała epidemię rozpoczętą w chińskim mieście Wuhan za pandemię. Począwszy od grudnia 2019 roku, wirus zaraził już ponad 25 milionów ludzi, a 840 tysięcy osób zmarło. W wyniku pojawienia się pandemii zmieniły się nasze codzienne nawyki, szczególnie pod względem higienicznym.

To jednak nie jedyne pole do zmian. Przeróżne firmy technologiczne pracują nad sposobami zwalczania wirusów, które w przyszłości mogą okazać się nieocenione. W Nowym Jorku wprowadzono pilotażowy projekt zwalczania wirusów i bakterii w wagonikach metra za pomocą ultrafioletu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jihtn

Podziel się opinią

Share
d2jihtn
d2jihtn
Więcej tematów