Nvidia Tegra na pokładzie odtwarzacza Microsoft Zune HD

Nvidia Tegra na pokładzie odtwarzacza Microsoft Zune HD
Źródło zdjęć: © IDG.pl

19.06.2009 13:00, aktual.: 19.06.2009 15:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż Microsoft nie ujawnił dokładnej specyfikacji nowej wersji swojego odtwarzacza multimedialnego Zune - HD - dobrze poinformowane źródła donoszą, że w urządzeniu znajdzie się platforma Nvidia Tegra.

Koncern z Redmond był jak dotąd dość oszczędny w zapowiedziach dotyczących Zune HD. Firma poinformowała w maju br., że kolejna odsłona przenośnego odtwarzacza multimediów będzie wyposażona w panoramiczny wyświetlacz OLED o rozdzielczości 48. x 272 piksele, odbiornik radia oraz obsługę sieci Wi-Fi. Urządzenie zapewni dostęp do usług Xbox Live i Xbox Live Video Marketplace.
Być może właśnie dzięki technologii Nvidii Zune stanie się tym, czym miał być od początku - pogromcą iPoda. Ostatnia aktualizacja systemu iPhone OS, 3.0. wzbogaca iPhone'a i iPoda touch w możliwość pobierania ze sklepu iTunes Store filmów i seriali telewizyjnych, jednak można je oglądać na ich ekranach tylko w standardowej rozdzielczości. Tegra zapewni odtwarzaczowi Microsoftu obsługę wideo w rozdzielczości HD 720p.
Inną zaletą Tegry jest jej energooszczędność. Przedstawiciele Nvidii przekonują, że urządzenie mobilne wykorzystujące tę platformę umożliwi odtwarzanie muzyki przez 2. dni bez przerwy.
Tegra to m.in. zintegrowany procesor Arm, układ graficzny Nvidii i dekoder wideo tzw. "system on a chip"). Platforma na tegorocznym Computeksie miała swoją drugą premierę.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)