Nowy Xbox Scarlett zapowiedziany – wsparcie dla 8K i dysk SSD. W sprzedaży w 2020 roku

Nowy Xbox Scarlett zapowiedziany – wsparcie dla 8K i dysk SSD. W sprzedaży w 2020 roku

Nowy Xbox Scarlett zapowiedziany – wsparcie dla 8K i dysk SSD. W sprzedaży w 2020 roku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.06.2019 08:45, aktualizacja: 10.06.2019 12:25

Podczas wczorajszej konferencji E3, Microsoft zdradził część informacji odnośnie nowej konsoli, nad którą pracuje. Nowy Xbox, na razie znany jako Project Scarlett będzie dostępny w sprzedaży pod koniec 2020 roku.

Xbox Scarlett, robocza nazwa nowej konsoli Microsoft doczekała się w końcu oficjalnej zapowiedzi podczas konferencji E3 2019. Na razie z ujawnionych informacji wynika, że nowy Xbox będzie miał podobną specyfikację, co PlayStation 5.

Xbox Scarlett – dane techniczne

Potwierdzono, że nowy Xbox Scarlett otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 8K i 120 FPS. To czterokrotnie większa rozdzielczość niż w telewizorach 4K oraz znacznie większa płynność rozgrywki niż w przypadku dzisiejszych gier, które działają zwykle w 30 lub 60 kl/s. Oczywiście będziemy musieli poczekać, aż gry osiągną wspomniane wyniki, ale możemy spodziewać się, że bez trudu większość tytułów odpalimy na nowym Xboxie w rozdzielczości 4K i 60 FPS.

Kolejną ważną informacją jest to, że w nowej konsoli zobaczymy procesor bazujący na AMD Zen 2/Navi oraz dysk SSD, który znacznie przyspieszy czas ładowania gier. To co jednak wyróżnia Xbox Scarlett od zapowiedzi prezentowanych przez Sony w przypadku PS5 to fakt, że dysk SSD w konsoli Xbox Scarlett będzie używany jako wirtualny RAM. Oznacza to, że gry będą działały jeszcze płynniej, a wszystkie dane będą zapisywane i wczytywane szybciej niż w przypadku wykorzystania SSD jedynie jako dysku. Otworzy to nowe możliwości tworzenia większych otwartych światów i być może pozwoli nam całkowicie ominąć ładowanie się poszczególnych etapów w grach.

Xbox Scarlett – data premiery, tytuły startowe

Xbox Scarlett będzie można kupić pod koniec 2020 roku, najprawdopodobniej w grudniu. Pierwszym oficjalnie zapowiedzianym tytułem na premierę konsoli jest "Halo Infinite" od 343 Industries. Gra doczekała się prezentacji podczas E3, a poniżej możecie zobaczyć zwiastun długo oczekiwanego kolejnego tytułu z kultowej serii.

Ponadto zapowiedziano pełne wsparcie dla xCloud oraz zaprezentowano nową wersję pada Xbox Elite. Ruszyła również nowa wersja Xbox Game Pass na PC oraz Xbox Game Pass Ultimate - wspólny abonament na konsolę i PC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)