Nowy Office 2010 dostępny dla polskich organizacji pozarządowych
Najnowszy Microsoft Office 2010 w polskiej wersji językowej jest już dostępny dla organizacji pozarządowych w ramach programu „Microsoft dla non-profit”. Pakiet aplikacji posiada wiele rozwiązań, które usprawniają komunikację oraz pracę nad dokumentami. Dzięki nowej odsłonie znanych programów firmy Microsoft można z jeszcze większą wygodą wykonywać codzienne zadania.
30.07.2010 | aktual.: 06.08.2010 16:08
Najnowszy Microsoft Office 2010 w polskiej wersji językowej jest już dostępny dla organizacji pozarządowych w ramach programu „Microsoft dla non-profit”. Pakiet aplikacji posiada rozwiązania, które usprawniają komunikację oraz pracę nad dokumentami.
Według bazy organizacji pozarządowych prowadzonej przez serwis NGO.pl, w Polsce działa ponad 150 tysięcy organizacji i instytucji non-profit. Wiele z nich boryka się z brakiem odpowiednich technologii, które umożliwiłyby im swobodne wykonywanie statutowych działań. Z myślą o takich organizacjach w 2006 roku uruchomiono program wsparcia technologicznego „Microsoft dla non-profit”, w ramach którego organizacje pozarządowe mają dostęp do technologii, takich jak Microsoft Office 2010. Organizacje społeczne mogą pozyskać na preferencyjnych warunkach dwie wersje pakietu – Office Standard 2010 oraz Office Professional Plus 2010 – poprzez stronę www.technologie.org.pl.
Przykładowa cena za Windows 7 to 31zł a pełen pakiet Office to wydatek zaledwie 81zł. Najtańsze oprogramowanie Microsoftu zostało wycenione na... 8zł.
Tworzenie budżetów, pism do urzędów, broszur informacyjnych, w zasadzie wszystkich dokumentów, które wiążą się z prowadzeniem działalności –. wszystko to można wykonać za pomocą nowego Office’a. Programy Word 2010 oraz PowerPoint 2010 pozwalają teraz na bezpośrednią edycję zdjęć oraz filmów, a także dodawać nowe efekty specjalne do przygotowywanych dokumentów.
Operatorem platformy www.technologie.org.pl jest Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki, które od 200. roku jest członkiem międzynarodowej inicjatywy TechSoup Global Network i współpracuje z firmami takimi jak Microsoft oferując polskim organizacjom społecznym dostęp do legalnego i nowoczesnego oprogramowania i sprzętu sieciowego.
Microsoft w ramach programu wsparcia technologicznego bezpłatnie przekazuje swoje produkty na rzecz organizacji pozarządowych. Jedynym kosztem dla organizacji non-profit jest opłata administracyjna w wysokości ok. 5% wartości oprogramowania pokrywająca koszty administracyjne poniesione przez operatorów programu - Stowarzyszenie Ban Drugiej Ręki oraz TechSoup. Od chwili uruchomienia inicjatywy, w Polsce skorzystało z niej 1523 organizacji działających na rzecz dobra publicznego. Łączna wartość rynkowa oprogramowania przekazanego polskim organizacjom non-profit przez Microsoft wyniosła ponad sześć milionów dolarów.