Nowy dual SIM na rynku: Samsung Galaxy Y Pro Duoz z klawiaturą QWERTY

Nowy dual SIM na rynku: Samsung Galaxy Y Pro Duoz z klawiaturą QWERTY

Nowy dual SIM na rynku: Samsung Galaxy Y Pro Duoz z klawiaturą QWERTY
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.04.2012 14:01, aktualizacja: 17.04.2012 14:24

Na polskim rynku pojawił się nowy telefon z jednoczesną obsługą dwóch kart SIM, systemem operacyjnym Android, ekranem dotykowym i pełną klawiaturą QWERTY - Samsung Galaxy Y Pro Duoz.

Na polskim rynku pojawił się nowy telefon z jednoczesną obsługą dwóch kart SIM, systemem operacyjnym Android, ekranem dotykowym i pełną klawiaturą QWERTY - Samsung Galaxy Y Pro Duoz.

Samsung Galaxy Y Pro Duoz to kolejny model Samsung pracujący w oparciu o system Android (2.3 Gingerbread) i wyposażony w pełną fizyczną klawiaturę QWERTY. Podobnie jak jego poprzednik, Galaxy Pro, telefon ma również dotykowy ekran oraz optyczny trackpad. Wykonywanie zdjęć umożliwia aparat o rozdzielczości 3MPix. Całość napędzana jest procesorem BCM2155. taktowanym z częstotliwością 832MHz. Telefon ma dyspozycji 384MB pamięci RAM. Pamięć dostępna dla użytkownika to natomiast 150MB + 2GB karta MicroSD, z możliwością rozszerzenia do 32GB. Ekran o przekątnej 2.6” wyświetla obraz w rozdzielczości 320x240 pikseli.

Znany z telefonów Samsunga interfejs Smart Hub Premium zapewnia integrację poczty push-email, kalendarza i portali społecznościowych takich jak Twitter, Facebook czy MySpace. Dodatkową wartość stanowi dostęp do ponad 40. 000 aplikacji zgromadzonych w Google Play oraz pozostałe serwisy Google, takie jak mapy czy wspomniane wyżej poczta email i kalendarz. Aplikacja ThinkFree pozwala na przeglądanie i edycję dokumentów pakietu Office.

Nowy model smartfonu współpracuje także z popularnymi standardami i oferujące sprzętowe szyfrowanie danych, gwarantujące zabezpieczenie poufnych danych użytkownika. Galaxy Y Pro DUOZ oferuje obsługę Exchange Active sync, pozwalającą na dostęp do poczty korporacyjnej oraz synchronizację w trybie push poczty e-mail, kalendarza i kontaktów. Dzięki współpracy z zewnętrznymi dostawcami rozwiązań bezpieczeństwa można korzystać z bezpiecznego połączenia internetowego SSL VPN (Virtual Private Network) pomiędzy urządzeniem mobilnym a serwerami korporacyjnymi. Współpraca z firmą Cisco zapewnia możliwość zdalnej współpracy z osobami znajdującymi się w wielu lokalizacjach dzięki Cisco WebEx, komunikację poprzez Cisco Jabber oraz certyfikację Cisco CCX.

Ponadto telefonem można zarządzać poprzez MDM Sybase Afaria / Juniper Junos Pulse co pozwala administratorowi zdalnie kontrolować uprawnienia użytkowników, włączać i wyłączać niektóre funkcje (np. aparat fotograficzny, Bluetooth, Wi-Fi), czy ustalić i zdalnie włączyć politykę haseł i szyfrowania danych na urządzeniach.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 729zł.

Specyfikacja techniczna Galaxy Y Pro DUOZ:

System operacyjny Android 2.3 (Gingerbread)
Wyświetlacz 2.6” 320x240 (LQVGA) TFT dotykowy
Procesor BCM21552 (832MHz), 384MB RAM
Aparat 3MPix + VGA
Transmisja danych EDGE/GPRS 850/900/1800/1900
HSDPA 7.2 900/2100
Bluetooth 3.0
WiFi b/g/n, router WiFi
Pamięć 150MB + 2GB karta MicroSD (do 32GB)
Wideo MPEG4, H.263, H.264
Audio MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, złącze słuchawkowe 3,5mm
Dodatkowe funkcje Obsługa dwóch kart SIM
Samsung Apps
Samsung Kies
Social Hub
Mysz optyczna
Samsung TouchWiz
Odbiornik GPS
Wymiary i waga 63.5 X 110.8 X 11.9mm, 112.3 g
Bateria 1350mAh

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)