Nowy, bezprzewodowy print serwer Linksys WPSM54G

Nowy, bezprzewodowy print serwer Linksys WPSM54G

Nowy, bezprzewodowy print serwer Linksys WPSM54G
03.10.2008 11:18, aktualizacja: 03.10.2008 12:06

Epson przedstawia bezprzewodowy serwer druku WPSM54G w standardzie G. Podłączany bezpośrednio do sieci, bez korzystania
z komputera. Przyspiesza on drukowanie, skanowanie czy faksowanie nawet wyjątkowo "ciężkich" dokumentów.

Wydajne drukowanie
Urządzenie zapewnia dostęp do wszystkich zadań wielofunkcyjnej drukarki, dzięki czemu nie trzeba już wyznaczać dodatkowego, działającego całą dobę komputera do jej obsługi. Jest zatem dobrym rozwiązaniem dla każdego biura.

Linksys WPSM54. posiada duży bufor druku, co sprawia, że można wysyłać jednocześnie wiele "ciężkich" plików, nie ryzykując zawieszania pracy drukarki, obciążonej zbyt dużą liczbą obsługiwanych zadań. Jeżeli jednak zajdzie potrzeba pilnego wydrukowania wyjątkowo złożonego dokumentu, print serwer umożliwia przydzielenie wyłącznego dostępu do drukarki aż do ukończenia priorytetowego zadania.

_ "Komputer obsługujący drukarkę to najmniej wydajne urządzenie w firmie i zazwyczaj nikt na nim nie pracuje. Model WPSM54G pozwala wykorzystać nieużywany dotąd komputer do bardziej praktycznych zadań. Pracownicy mogą też zapomnieć o sytuacjach, kiedy to błąd komputera obsługującego drukarkę paraliżował ich pracę" _ - mówi Kamil Śliwski, dyrektor ds. sprzedaży Linksys, oddział Cisco, w Polsce.

Obraz
© WPSM54G (fot. Linksys)

Praca bez kabla
Dzięki print serwerowi Linksys możemy łączyć się z drukarką bezprzewodowo z każdego komputera działającego w sieci. Sama drukarka może być ustawiona w dowolnym miejscu w firmie, bez konieczności podłączania kabli. Jeśli jednak biuro nie posiada sieci bezprzewodowej, print serwer podłączamy za pomocą kabla. Wciąż jednak możliwa jest obsługa bezprzewodowa, np. przez gości firmy używających laptopów z kartami sieciowymi w technologii N, G lub B.

*Dane techniczne *
Jeśli korzystamy z modelu WPSM54G, możemy podłączyć drukarkę do sieci poprzez połączenie bezprzewodowe 54Mb/s Wireless-G lub też przewodowo –. przez kabel 10/100 Ethernet. Dane przesyłane drogą bezprzewodową są chronione 128-bitowym szyfrowaniem WPA-PSK.

Ceny oraz dostępność
Serwer druku WPSM54G jest dostępny u autoryzowanych sprzedawców oraz w sklepach internetowych. Sugerowana cena detaliczna to 269 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)