Nowoczesne telewizory znacznie taniej. Smart TV kupisz nawet za 749 zł

Nowoczesne telewizory znacznie taniej. Smart TV kupisz nawet za 749 zł27.11.2020 16:46
Nowoczesne telewizory znacznie taniej. Smart TV kupisz nawet za 749 zł
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Szukasz telewizora z jakością obrazu na najwyższym poziomie? Nie da się ukryć, że na pewno modele za kilkanaście tys. zł ci ją zapewnią, ale co wybrać z niższym budżetem? Jesteśmy zalewani okazjami sezonowymi, wśród których łatwo stracić głowę, dlatego kilka propozycji ciekawych telewizorów w przystępnych cenach wyszukaliśmy za was.

Nasze ulubione – telewizory z funkcją SMART

Wyostrzone barwy, obraz dokładniejszy w każdym detalu, naturalna płynność ruchu i realistyczny efekt – to właśnie nęci nas w nowoczesnych telewizorach. Jeśli do tego możemy na nich korzystać z internetu i np. Netflixa, mamy model idealny. Niektóre z takich telewizorów kupicie teraz taniej. Duże telewizory przeładowane nowoczesnymi funkcjami to wydatek do kilkudziesięciu tysięcy. Co, jeśli nasz budżet, dostępne miejsce i potrzeby są dużo mniejsze? Do 2 tys. zł kupimy sporo różnych modeli telewizorów 4K UHD (nawet 8K) w wersji Smart i o przekątnej ekranu długości ok. 55 cali. To w zupełności wystarczy dla potrzeb niewielkich salonów, gdzie na większy model zwyczajnie brak wystarczającej ilości miejsca. Mniejsze modele są dostępne nawet do 1 tys. zł. Także rozchwytywane modele QLED to teraz wydatek nawet od 2,3 tys zł, co do niedawna było nie do pomyślenia, bo taki telewizor kosztował znacznie więcej, zwłaszcza z dużym ekranem.

Dla wymagających

Crystal UHD to jedna z propozycji dla wymagających, które kupimy teraz dużo taniej. Te modele to następcy przystępnych cenowo telewizorów z technologią RU. W swojej ofercie ma ją np. Samsung. Cena? Ok. 2,3 tys. zł, a w sezonowej okazji nawet poniżej 2 tys. To nawet 500 zł taniej, dlatego poszukujący telewizora przed świętami powinni się śpieszyć. Krystalicznie czysty obraz, realistycznie oddający naturę, ruch, kolor i światło zadowoli nawet znawców.

Telewizor jak kosmiczny komputer

Wymagających wideofili nie zadowala już samo 4K, zwłaszcza że wiele treści w telewizji i internecie nie jest dostosowanych do tej jakości obrazu. Teraz telewizory są wyposażone w zaawansowane procesory, które poprawiają jakość odbieranych treści tak, aby odbiorca mógł cieszyć się bogactwem kolorów, głębi, czerni i światła jak najlepiej. Przykład to nienajtańsze, ale doceniane przez fachowców i konsumentów modele z odpowiednim procesorem np. Crystal 4K. Najwyższa jakość obrazu bez względu na źródło.

Bez 4K ani rusz

Telewizory z jakością obrazu 4K UHD. Co kryje się za tym pojęciem? Standardowy panel HD ma rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli. Rozdzielczość 4K UHD to te same proporcje pomnożone przez dwa, w pionie i w poziomie. Łącznie daje nam to szczegółowy obraz o wymiarach 3840 na 2160 pikseli. Ten obraz robi wrażenie, a urządzenie, które nam go zapewni, nie musi rujnować budżetu. Warto jednak pamiętać o… przestrzeni salonu. Jeśli decydujesz się na zakup 55-calowego telewizora z rozdzielczością 4K (a właściwie innych już brak na rynku), to, aby wykorzystać potencjał wynikający z widocznych szczegółów względem Full HD, musisz siadać maksymalnie 2,3 m od ekranu – nie bliżej. W przystępnych cenach są też dostępne urządzenia oferujące jakość obrazu rzędu 8K...

Mecz, kinowy hit czy serial przyrodniczy dla dzieci. Wszystkie te gatunki nabierają nowego wyrazu, jeśli masz szansę podziwiać je w doskonałej rozdzielczości. Jeszcze nie wszyscy przywykliśmy do telewizorów w rozdzielczości HD, choć ta wydaje się już standardem dostępnym w wielu polskich domach. 4K UHD to obraz płaski, a sprawia wrażenie, jakbyśmy już mieli do czynienia z obrazem trójwymiarowym.

Warto wiedzieć, jeśli chcesz dodatkowo zaoszczędzić

"Wielorabaty" to jedna z ciekawszych okazji, z których mogą skorzystać osoby poszukujące więcej niż jednego urządzenia nie tylko z kategorii RTV, ale i AGD. To popularna forma sprzedaży każdej kolejnej sztuki różnego rodzaju urządzeń z większym upustem określanym w procentach. W takiej sytuacji wymiana telewizora w salonie, sypialni i pokoju nastolatków będzie znacznie tańsza, tak samo jak wymiana telewizora i np. zmywarki i odkurzacza. Warto skorzystać, bo wyprzedażowi spryciarze mogą zaoszczędzić naprawdę sporo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)