Nowe wersje Norton 360, Norton Internet Security i Norton Antivirus

Nowe wersje Norton 360, Norton Internet Security i Norton Antivirus

Nowe wersje Norton 360, Norton Internet Security i Norton Antivirus
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.09.2013 11:11, aktualizacja: 10.09.2013 13:15

Symantec zaprezentował nową wersję oprogramowania Norton. Oprócz poprawy funkcji zapewniających bezpieczeństwo, zadbano o zgodność z systemem operacyjnym Windows 8.1. W skład nowej linii programów weszły kolejne wersje znanych: Norton 360, Norton Internet Security i Norton Antivirus. Wszystkie nowości są już dostępne w Polsce.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Symantec, ilość ataków internetowych wzrosła w 201. r. o 30 proc. Przyczyniła się do tego łatwa dostępność zestawów narzędzi do tworzenia szkodliwego oprogramowania i częste występowanie nienaprawianych luk w zabezpieczeniach stron internetowych. W rezultacie internauci mogą być celem ataku nawet wtedy, gdy wchodzą na legalne strony WWW. Wraz nowych wersjach swojego oprogramowania Norton oferuje wszechstronne zabezpieczenia niezbędne do ochrony współczesnych urządzeń przed nowymi i coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami - podobno bez negatywnego wpływu na ich wydajność.

Nowości i udoskonalenia
Użytkownicy oprogramowania Norton dostrzegą pewne modyfikacje w interfejsach, prawdziwe zmiany kryją się jednak „pod maską”. Producent wprowadził szereg ulepszeń w zakresie ochrony, wydajności i łatwości obsługi. Oto najważniejsze udoskonalenia:
- Zaawansowane narzędzia naprawcze - coraz częstszym efektem ubocznym współczesnych ataków szkodliwego oprogramowania jest uszkodzenie ważnych plików systemu Windows, co wymaga czasochłonnej ponownej instalacji systemu operacyjnego. Nowe funkcje naprawcze korzystają z sieci Symantec Global Intelligence Network i szerszego zakresu źródeł internetowych, aby szybciej i skuteczniej naprawiać pliki systemu Windows, które zostały uszkodzone przez złośliwe oprogramowanie.
- Udoskonalony mechanizm SONAR - w najnowszej wersji oprogramowania antywirusowego Symantec zoptymalizował mechanizm SONAR - technologię opartą na analizie behawioralnej i założeniu, że choć zmienia się charakter szkodliwego oprogramowania, często nie zmienia się jego zachowanie. SONAR umożliwia teraz wykrywanie i unieszkodliwianie złośliwych aplikacji, które próbują ukryć swoje podstępne zachowanie, działając wewnątrz legalnych procesów systemu Windows.
- Usuwanie skutków ataku w oparciu o technologię SONAR - mechanizm SONAR pomaga w usunięciu i wyczyszczeniu pozostałości po próbach ataków, zachowuje jednak "dowody" do późniejszego wykorzystania przez technologie naprawcze Norton. Takie rozwiązanie pomaga zapewnić, że ślady po ataku szkodliwego oprogramowania zostaną usunięte, a system zostanie przywrócony do swojego pierwotnego stanu.
- Łatwiejsza konfiguracja i zarządzanie - wszystkim, którzy wolą instalację za pośrednictwem pliku pobranego z internetu lub nie mają napędu CD/DVD, nowa wersja oprogramowania oferuje wygodniejszą instalację i konfigurację.
- Szybsza praca - producent chwali się, że w porównaniu z wersjami z ubiegłego roku poprawił czas ładowania programów Norton o 15 proc, szybkość instalacji o 10 proc, a zużycie pamięci podczas skanowania obniżono o 100 MB.
- Udoskonalona funkcja Norton Identity Safe - w nowej wersji oprogramowania Norton wprowadzono zmiany do narzędzia zarządzania hasłami. Rozwiązanie to oferuje teraz zoptymalizowane wypełnianie formularzy oraz funkcje typu "przeciągnij i upuść" i pełne przeszukiwanie magazynu haseł dostępne bezpośrednio z paska narzędzi.

Ceny
Cena pakietu Norton 36. wynosi 249,99 zł, a Norton Internet Security 179,99 zł. Oba programy zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok, natomiast Norton AntiVirus (129,99 zł) - jednego komputera PC również przez rok. Klienci z ważnym abonamentem na produkt Norton mogą otrzymać najnowsze aktualizacje w ramach modelu subskrypcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)