Trwa ładowanie...

Nowe Lego nie tylko dla dzieci. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Lego we współpracy z NASA stworzyło prawdziwą gratkę dla miłośników astronomii. Wszyscy fani kosmosu już niedługo będą mogli zbudować z popularnych klocków Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zestaw bez wątpienia ucieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Share
Nowe Lego nie tylko dla dzieci. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
Źródło: lego
d3s51ok

Współczesny świat oferuje najmłodszym niebotyczną ilość sposobów na zorganizowanie sobie rozrywki. Zabawa w połączeniu z rozwojem i pobudzaniem wyobraźni to coś, co cieszy dzieci, jednocześnie satysfakcjonując rodziców. W dzisiejszych czasach coraz większy prym wiodą komputery i inne urządzenia elektroniczne, sprawiające dzieciom masę radości. Pomimo tego wciąż istnieją zabawki, które nigdy nie wyszły z mody i dają radość kolejnym pokoleniom. Idealnym przykładem są tutaj klocki Lego.

Popularne klocki z Danii mają stałe miejsce na półkach w dziecięcych pokojach na całym świecie. Kolorowe bryłki nie są jednak dedykowane wyłącznie dla najmłodszych. Lego ma też wielu fanów wśród dorosłych. Jedni z nich kierują się sentymentem, innych przekonuje zapewne bogata oferta producenta. Firma od dawna pracuje z wieloma markami i obszarami, w efekcie czego do sklepów trafia wiele tematycznych zestawów, które cieszą nie tylko dzieci. Przykładem mogą być zestawy związane z filmowymi hitami czy nowoczesnymi samochodami. Dużą popularnością mogą pochwalić się również konstrukcje kosmiczne.

Do tej pory pasjonaci astronomii mogli zbudować z klocków m.in. łazika Curiosity, lądownik księżycowy Apollo 11 NASA czy niezwykle szczegółową rakietę NASA Apollo Saturn V. Najnowszy efekt współpracy Duńczyków z NASA z pewnością zadowoli wszystkich miłośników kosmosu. Nowy zestaw, który trafi do sklepów już na początku lutego przedstawia klockową wersję Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego

Rozmiary Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są naprawdę imponujące - 20 cm wysokości, 31 cm długości i 49 cm szerokości. Zestaw składa się z 864 elementów.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego lego
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego Źródło: lego

Konstrukcja świetnie odtwarzająca wygląd ISS zawiera m.in. ruchomy wysięgnik Canadarm2 i obrotowe przeguby łączące się z ośmioma regulowanymi bateriami słonecznymi. Ponadto w pudełku znajdziemy miniaturkę wahadłowca NASA i trzech statków transportowych oraz dwie figurki astronautów. Do zestawu dołożona jest specjalna podstawka, która umożliwi nam postawienie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na płaskiej powierzchni.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego lego
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego Źródło: lego

Konstrukcja należy do serii Idea, która w swojej kolekcji posiada niewiele modeli. Ostatnim głośnym produktem tej linii był zestaw Central Perk z popularnego serialu Przyjaciele. Model o oznaczeniu 21321 trafi do sprzedaży 1 lutego w cenie 319,99 zł.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego lego
Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego Źródło: lego

Jednym z powodów powstania zestawu była przypadająca na ten rok dwudziesta rocznica rozpoczęcia misji pierwszej stałej załogi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

d3s51ok

Podziel się opinią

Share
d3s51ok
d3s51ok
Więcej tematów