Nowe Lego nie tylko dla dzieci. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Nowe Lego nie tylko dla dzieci. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Nowe Lego nie tylko dla dzieci. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
Źródło zdjęć: © lego
23.01.2020 10:54, aktualizacja: 23.01.2020 13:53

Lego we współpracy z NASA stworzyło prawdziwą gratkę dla miłośników astronomii. Wszyscy fani kosmosu już niedługo będą mogli zbudować z popularnych klocków Międzynarodową Stację Kosmiczną. Zestaw bez wątpienia ucieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Współczesny świat oferuje najmłodszym niebotyczną ilość sposobów na zorganizowanie sobie rozrywki. Zabawa w połączeniu z rozwojem i pobudzaniem wyobraźni to coś, co cieszy dzieci, jednocześnie satysfakcjonując rodziców. W dzisiejszych czasach coraz większy prym wiodą komputery i inne urządzenia elektroniczne, sprawiające dzieciom masę radości. Pomimo tego wciąż istnieją zabawki, które nigdy nie wyszły z mody i dają radość kolejnym pokoleniom. Idealnym przykładem są tutaj klocki Lego.

Popularne klocki z Danii mają stałe miejsce na półkach w dziecięcych pokojach na całym świecie. Kolorowe bryłki nie są jednak dedykowane wyłącznie dla najmłodszych. Lego ma też wielu fanów wśród dorosłych. Jedni z nich kierują się sentymentem, innych przekonuje zapewne bogata oferta producenta. Firma od dawna pracuje z wieloma markami i obszarami, w efekcie czego do sklepów trafia wiele tematycznych zestawów, które cieszą nie tylko dzieci. Przykładem mogą być zestawy związane z filmowymi hitami czy nowoczesnymi samochodami. Dużą popularnością mogą pochwalić się również konstrukcje kosmiczne.

Do tej pory pasjonaci astronomii mogli zbudować z klocków m.in. łazika Curiosity, lądownik księżycowy Apollo 11 NASA czy niezwykle szczegółową rakietę NASA Apollo Saturn V. Najnowszy efekt współpracy Duńczyków z NASA z pewnością zadowoli wszystkich miłośników kosmosu. Nowy zestaw, który trafi do sklepów już na początku lutego przedstawia klockową wersję Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków Lego

Rozmiary Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są naprawdę imponujące - 20 cm wysokości, 31 cm długości i 49 cm szerokości. Zestaw składa się z 864 elementów.

Obraz
© lego

Konstrukcja świetnie odtwarzająca wygląd ISS zawiera m.in. ruchomy wysięgnik Canadarm2 i obrotowe przeguby łączące się z ośmioma regulowanymi bateriami słonecznymi. Ponadto w pudełku znajdziemy miniaturkę wahadłowca NASA i trzech statków transportowych oraz dwie figurki astronautów. Do zestawu dołożona jest specjalna podstawka, która umożliwi nam postawienie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na płaskiej powierzchni.

Obraz
© lego

Konstrukcja należy do serii Idea, która w swojej kolekcji posiada niewiele modeli. Ostatnim głośnym produktem tej linii był zestaw Central Perk z popularnego serialu Przyjaciele. Model o oznaczeniu 21321 trafi do sprzedaży 1 lutego w cenie 319,99 zł.

Obraz
© lego

Jednym z powodów powstania zestawu była przypadająca na ten rok dwudziesta rocznica rozpoczęcia misji pierwszej stałej załogi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)