Nowe dyski Iomega do komputerów Mac

Nowe dyski Iomega do komputerów Mac17.11.2011 16:29
Nowe dyski Iomega do komputerów Mac
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Iomega wprowadza na rynek pełną gamę przenośnych i biurkowych dysków do komputerów Mac - Iomega eGo Mac Edition, Iomega Helium oraz Iomega Mac Companion. Wszystkie trzy modele dysków są fabrycznie sformatowane w systemie HFS+ i mogą być używane z komputerami Mac od chwili wyjęcia z pudełka.

Iomega wprowadza na rynek pełną gamę przenośnych i biurkowych dysków do komputerów Mac - Iomega eGo Mac Edition, Iomega Helium oraz Iomega Mac Companion. Wszystkie trzy modele dysków są fabrycznie sformatowane w systemie HFS+ i mogą być używane z komputerami Mac od chwili wyjęcia z pudełka.

Dwa uniwersalne dyski przenośne do komputerów Mac
Dyski Iomega eGo Mac Edition o pojemnościach 50. GB i 1 TB zostały wyposażone w dwa porty FireWire 800 i jeden port USB 2.0. Iomega eGo Mac Edition wykorzystuje obudowę wykonaną w technologii Drop Guard, która chroni dane nawet przy upadku z wysokości ponad dwóch metrów. Dyski Iomega eGo Mac Edition nie wymagają zewnętrznego zasilania i są wyposażone w trzy kable: USB 2.0, FireWire 800 i adapter FireWire 800-FireWire 400.

288772195000531091
Źródło zdjęć: © Iomega eGo Portable (fot. zdjęcie producenta)

Dyski Iomega Helium o pojemnościach 50. GB i 1 TB wyposażone są w jeden port USB 2.0 i odporną aluminiową obudowę chroniącą dysk przed utratą danych w razie upadku. Urządzenia Iomega Helium nie wymagają zewnętrznego zasilania i są wyposażone w kabel USB 2.0.

Biurkowy dysk
Dysk biurkowy Iomega Mac Companion formatu 3,5 cala o pojemności 2 TB lub 3 TB wykorzystuje dyski o prędkości 720. obr./min. i z powodzeniem mieści się na podstawie komputera Apple iMac lub monitora Apple. Dysk wyposażony jest w dwa gniazda FireWire 800, jedno USB 2.0 i hub z dwoma gniazdami USB 2.0, dzięki któremu można podłączyć drukarkę lub inne urządzenia peryferyjne. Iomega Mac Companion nie wymaga zakupu dodatkowych kabli - w zestawie znajduje się jeden kabel FireWire 800, jeden USB 2.0 i jeden adapter FireWire 400-800.

288772195000727699
Źródło zdjęć: © (fot. zdjęcie producenta)

Nowe dyski z rodziny Mac Companion wyposażono również w port USB wysokiej mocy do ładowania iPadów, iPhonów lub iPodów. Gniazdo do ładowania urządzeń zewnętrznych charakteryzuje się natężeniem prądu 2,1 A.

Iomega Mac Companion jest jedynym markowym dyskiem biurkowym HFS+ zawierającym port ładowania wysokiej mocy i hub z dwoma gniazdami USB 2.0.

Nowe eGo Mac Edition, a także Iomega Helium i Mac Companion wykorzystują narzędzia do lokalnej i sieciowej archiwizacji oraz mechanizmy szyfrowania i ochronę antywirusową:

- 256-bitowe szyfrowanie AES chroni pliki przed niepowołanym dostępem.
- Pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite zawiera: Iomega QuikProtect do planowanej archiwizacji na poziomie plików. MozyHome Online Backup do archiwizacji w Internecie do 2 GB danych. Bezpłatna 12-miesięczna subskrypcja oprogramowania Trend Micro Smart Surfing for Mac pozwala użytkownikom dokonywać zakupów, przelewów i surfować nie narażając się na ataki internetowe i kradzież danych.

Dostępność i gwarancja
Dyski Iomega eGo Mac Edition oraz Iomega Helium dostępne są na rynku polskim w dwóch pojemnościach: 50. GB oraz 1 TB. Natomiast dyski Iomega Mac Companion dostępne są pojemnościach: 2 TB oraz 3 TB.

Iomega Mac Companion i Iomega Helium dostępne są w sklepach Apple. Iomega eGo Mac Edition dostępny jest w sklepach Apple od listopada 201. r.

Wszystkie trzy dyski chronione są trzyletnią gwarancją po rejestracji produktu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)