Nowe dyski Iomega do komputerów Mac

Nowe dyski Iomega do komputerów Mac
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

17.11.2011 16:29, aktual.: 17.11.2011 16:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iomega wprowadza na rynek pełną gamę przenośnych i biurkowych dysków do komputerów Mac - Iomega eGo Mac Edition, Iomega Helium oraz Iomega Mac Companion. Wszystkie trzy modele dysków są fabrycznie sformatowane w systemie HFS+ i mogą być używane z komputerami Mac od chwili wyjęcia z pudełka.

Iomega wprowadza na rynek pełną gamę przenośnych i biurkowych dysków do komputerów Mac - Iomega eGo Mac Edition, Iomega Helium oraz Iomega Mac Companion. Wszystkie trzy modele dysków są fabrycznie sformatowane w systemie HFS+ i mogą być używane z komputerami Mac od chwili wyjęcia z pudełka.

Dwa uniwersalne dyski przenośne do komputerów Mac
Dyski Iomega eGo Mac Edition o pojemnościach 50. GB i 1 TB zostały wyposażone w dwa porty FireWire 800 i jeden port USB 2.0. Iomega eGo Mac Edition wykorzystuje obudowę wykonaną w technologii Drop Guard, która chroni dane nawet przy upadku z wysokości ponad dwóch metrów. Dyski Iomega eGo Mac Edition nie wymagają zewnętrznego zasilania i są wyposażone w trzy kable: USB 2.0, FireWire 800 i adapter FireWire 800-FireWire 400.

Obraz
© Iomega eGo Portable (fot. zdjęcie producenta)

Dyski Iomega Helium o pojemnościach 50. GB i 1 TB wyposażone są w jeden port USB 2.0 i odporną aluminiową obudowę chroniącą dysk przed utratą danych w razie upadku. Urządzenia Iomega Helium nie wymagają zewnętrznego zasilania i są wyposażone w kabel USB 2.0.

Biurkowy dysk
Dysk biurkowy Iomega Mac Companion formatu 3,5 cala o pojemności 2 TB lub 3 TB wykorzystuje dyski o prędkości 720. obr./min. i z powodzeniem mieści się na podstawie komputera Apple iMac lub monitora Apple. Dysk wyposażony jest w dwa gniazda FireWire 800, jedno USB 2.0 i hub z dwoma gniazdami USB 2.0, dzięki któremu można podłączyć drukarkę lub inne urządzenia peryferyjne. Iomega Mac Companion nie wymaga zakupu dodatkowych kabli - w zestawie znajduje się jeden kabel FireWire 800, jeden USB 2.0 i jeden adapter FireWire 400-800.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Nowe dyski z rodziny Mac Companion wyposażono również w port USB wysokiej mocy do ładowania iPadów, iPhonów lub iPodów. Gniazdo do ładowania urządzeń zewnętrznych charakteryzuje się natężeniem prądu 2,1 A.

Iomega Mac Companion jest jedynym markowym dyskiem biurkowym HFS+ zawierającym port ładowania wysokiej mocy i hub z dwoma gniazdami USB 2.0.

Nowe eGo Mac Edition, a także Iomega Helium i Mac Companion wykorzystują narzędzia do lokalnej i sieciowej archiwizacji oraz mechanizmy szyfrowania i ochronę antywirusową:

- 256-bitowe szyfrowanie AES chroni pliki przed niepowołanym dostępem.
- Pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite zawiera: Iomega QuikProtect do planowanej archiwizacji na poziomie plików. MozyHome Online Backup do archiwizacji w Internecie do 2 GB danych. Bezpłatna 12-miesięczna subskrypcja oprogramowania Trend Micro Smart Surfing for Mac pozwala użytkownikom dokonywać zakupów, przelewów i surfować nie narażając się na ataki internetowe i kradzież danych.

Dostępność i gwarancja
Dyski Iomega eGo Mac Edition oraz Iomega Helium dostępne są na rynku polskim w dwóch pojemnościach: 50. GB oraz 1 TB. Natomiast dyski Iomega Mac Companion dostępne są pojemnościach: 2 TB oraz 3 TB.

Iomega Mac Companion i Iomega Helium dostępne są w sklepach Apple. Iomega eGo Mac Edition dostępny jest w sklepach Apple od listopada 201. r.

Wszystkie trzy dyski chronione są trzyletnią gwarancją po rejestracji produktu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)