Nowa, stabilna wersja przeglądarki Vivaldi już dostępna

Nowa, stabilna wersja przeglądarki Vivaldi już dostępna

Nowa, stabilna wersja przeglądarki Vivaldi już dostępna
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.06.2016 10:27, aktualizacja: 02.06.2016 14:01

Co sześć tygodni Vivaldi udostępnia nową aktualizację do swojej przeglądarki. Dziś miała miejsce premiera wersji 1.2

Vivaldi wierzy w sieć otwartą i dostępną dla wszystkich. W wersji 1.2 można ustawić oddzielny poziom powiększenia dla każdej karty, co pozwala na wygodniejsze przeglądanie stron. Sam zakres powiększania stron został też zwiększony. Strony można teraz powiększać do 500% ich oryginalnego rozmiaru lub zmniejszać do 20%.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Więcej skrótów - wszędzie

Pojawiło się trochę nowych skrótów klawiaturowych (z których wszystkie, rzecz jasna, można spersonalizować). Pojawiły się one również w pasku adresu. Alt+Enter otwiera aktualnie edytowany adres URL w nowej karcie, zaś Alt+Shift+Enter ? w tle.

Ulepszony wygląd

W wersji 1.2 pojawiło się też kilka wizualnych ulepszeń, w tym nowy przycisk dodawania zakładek, zaktualizowane ikony drzew czy też nową domyślną ikonę ulubionych.

- _ Naszą misją jest stworzenie przeglądarki o największych możliwościach personalizacji, ponieważ przeglądarka, która dostosuje się do Ciebie, będzie dla Ciebie najlepsza _ - mówi Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi Technologies. - _ W dawaniu opcji nie chodzi o dodawanie niepotrzebnych rzeczy, ale o oddanie wyboru i kontroli w ręce użytkownika. To dlatego możesz tworzyć własne gesty myszy, edytować skróty i - ogólnie rzecz biorąc - zbudować własną przeglądarkę, w której pracujesz tak, jak lubisz _.

Pełny dziennik zmian dostępny jest pod adresem: https://update.vivaldi.com/update/1.0/relnotes/1.1.453.47.html

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Nowa, stabilna wersja przeglądarki Vivaldi już dostępna

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)